Oświetlenie ledowe jest obecnie najczęściej wybierane do domów. Żarówki led są energooszczędne, długo się świecą, dają mocne światło. Stosunek ich ceny do jakości jest bardzo korzystny. Takie żarówki pasują do każdej lampy, są nawet specjalne oprawy do ledów. Jednak są takie rozwiązania w kwestii oświetlenia, które wymagają dodatkowych akcesoriów.

Akcesoria led do stosowania na zewnątrz domu

akcesoria ledSą to przede wszystkim taśmy led. Na elastycznej taśmie przymocowane są małe żaróweczki ledowe, a sama taśma jest umieszczona w listwie. Listwa jest jednym z akcesoriów, ponieważ nie jest ona niezbędna, jednak ułatwia mocowanie taśmy. Chroni ją też i przedłuża trwałość produktu. Listwa wykonywana jest najczęściej z aluminium, czyli materiały mocnego, ale lekkiego. Listwa podobnie jak sama taśma ma różne rodzaje. Jedne nadają się do stosowania w pokojach, inne są wzmacniane, by nie zniszczyły się w pomieszczeniach cieplejszych i wilgotniejszych, takich jak kuchnia czy łazienka. Są także taśmy do stosowania na zewnątrz, nawet przy basenach! Przydatne akcesoria led to również pilot rgb. Przydaje się on przy taśmach zmieniających kolor. Pilotem można ustawić kolor światła, jak również wybrać opcję zmienną, wielokolorową, a także światło białe. Taśmy rgb można regulować pod względem mocy świecenia, podobnie jak taśmy standardowe. Nie potrzebny jest tutaj pilot, a wystarczy ściemniacz ledowy. Wtedy możemy uzyskać zarówno bardzo intensywne, jasne światło, jak i takie delikatne, przygaszone, romantyczne.

akcesoria ledŚciemniacz czy pilot do ledów nie jest drogi, a dzięki nim zyskujemy dodatkowe możliwości w kwestii oświetlenia. Przydatne akcesoria led można stosować także na zewnątrz. Popularne są naświetlacze led z czujnikiem ruchu. Można kupić je razem w zestawie, lub też czujnik dokupić osobno i podłączy go do naświetlacza. Taki sprzęt najlepiej sprawdza się przy wjeździe do garażu. Tam nie potrzebne jest światło, które będzie się paliło na stałe. Czujnik ruchu wyłapie kiedy będziemy wjeżdżali na podjazd i do garażu i wtedy się aktywuje. Pozwala to zaoszczędzić energię. Warto wiedzieć także gdzie i jak kupować akcesoria led. Najlepsze są sklepy internetowe, ponieważ tam uzyskamy niższe ceny niż w sklepach stacjonarnych, możemy liczyć także na większy wybór produktów.

Jednak sklepy stacjonarne mają tę przewagę, że zatrudniają fachowa obsługę, dzięki czemu łatwiej nam będzie dobrać akcesoria do naszych potrzeb. Warto zatem sprawdzić ofertę zarówno sklepów stacjonarnych, jak i internetowych i wybrać ten, który będzie miał niższe ceny i zapewni nam fachową obsługę i doradztwo.