Skontaktuj się ! (48) 733 234 122

Własny ogród to zawsze piękne, przyjazne miejsce, w którym naprawdę miło jest spędzać wolny czas. Oprócz roślinności, warto zadbać o małą architekturę ogrodową, ponieważ i ona może wprowadzić miły klimat. Zazwyczaj większość osób decyduje się na montaż pergoli ogrodowych. Pnące rośliny potrafią wyglądać naprawdę pięknie i wpływają pozytywnie na wygląd ogrodu. Jednakże pergole i drabinki to nie jedyne mała architektura, która powinna znaleźć się w naszym ogrodzie.

Altanka w naszym ogrodzie

altany ogrodowe drewniane Oprócz niej dobrym wyborem będzie altanka ogrodowa. To w niej będziemy mogli miło spędzać wolny czas na świeżym powietrzu, będąc jednocześnie chronionymi przed intensywnym promieniowaniem słonecznym dzięki dachowi altanki. Takie altanki mogą być wykonywane z różnych materiałów, najczęściej są murowane oraz drewniane. Jednakże to z drugiego rozwiązania korzysta najwięcej osób. Eko altany ogrodowe drewniane są polecane nie tylko dla miłośników natury. Każdy, kto chce zaprojektować piękny ogród, powinien zwrócić na nie uwagę. Doskonale bowiem komponują się one z trawnikiem oraz roślinnością. Ale takie altany oferowane są przez producentów w różnym wykończeniu, dlatego za ich pomocą możemy też stworzyć niepowtarzalny styl własnego ogrodu. Przykładowo, możemy zdecydować się na altankę w stylu orientalnym, która kojarzyć się będzie z krajem Kwitnącej Wiśni.

altany ogrodowe drewnianeW takim miejscu na pewno przyjemnie będzie nam spędzać wolny czas! Oprócz stylu wykończenia altanki, warto dokładnie przemyśleć jej wielkość. Wszystko zależy od tego, do jakich celów ma nam służyć taka altanka. Jeśli jesteśmy samotnikami i miejsce to chcemy przeznaczyć do kontemplacji, wówczas wystarczy mała altanka, natomiast jeśli jesteśmy bardziej towarzyscy, wybierzmy większą. Dzięki temu będziemy mogli w niej spotykać się z przyjaciółmi. Istnieje możliwość wybudowania altanki, w której będzie można postawić grill (ma ona wówczas komin w dachu). Grillowanie to popularny sposób spędzania wolnego czasu, zwłaszcza wiosną i latem. Bywa, że co weekend albo i nawet częściej znajomi spotykają się ze sobą i grillują.

Dobrze więc mieć praktycznie zaprojektowaną przestrzeń do tego, dzięki temu każde spotkanie będzie wyjątkowe. Podsumowując, drewniana altanka ogrodowa to przydatny obiekt w każdym ogrodzie. Nawet jeśli nie mamy w nim za wiele miejsca, warto wygospodarować trochę przestrzeni na małą altankę. Poza tym możemy oczywiście zdecydować się także na innego rodzaju małą architekturę, chociażby na małą fontannę, która będzie prezentować się wyjątkowo na tle kwitnącej roślinności.