Skontaktuj się ! (48) 733 234 122

Współczesna kultura nie zna żadnych zahamowań. Na każdym kroku atakuje nas seksualność – z gazet czy z telewizji. Wreszcie poczuliśmy się wyzwoleni, dlatego erotyka stała się elementem codzienności. Czy dziwić powinno więc to, że słowo „chippendale” większości z nas kojarzy się z męską taneczną grupą powstałą w drugiej połowie XX wieku?

Projektowanie wnętrz i dobre dodatki

projektowanie wnętrzChippendales wykonywali tańce erotyczne, a ich podstawową widownią miały być kobiety. Obecnie tym określeniem często nazywa się po prostu striptizerów, na przykład tych wynajmowanych na wieczór panieński. Nie o takim „chippendale” będzie tu jednak mowa. W końcu Thomas Chippendale nie był striptizerem a wytwórcą mebli. To on jest autorem jednego z meblarskich stylów angielskich, który zyskał popularność w drugiej połowie XVIII wieku! I styl ten ponownie wraca do łask. Jeżeli chcemy więc stworzyć wnętrze nietypowe, inne od tych wszystkich pomieszczeń utrzymanych w stylu nowoczesnym, możemy sięgnąć właśnie po styl chippendale. Zwłaszcza że jest to styl neijednorodny, a więc łączą się w nim czasami nawet w pewien sposób sprzeczne elementy. Istnieje swoboda interpretacji. Czasami może to doprowadzić do przytłoczenia dodatkami, ale aby tego uniknąć, możemy skorzystać z usługi, jaką jest kompleksowe projektowanie wnętrz w Katowicach.

projektowanie wnętrzDzięki temu profesjonalista pomoże nam stworzyć takie wnętrze, które nie przekracza tej cienkiej i delikatnej granicy pomiędzy kiczem a stylem. Jeżeli zdecydujemy się na styl chippendale, musimy liczyć się z tym, że pojawi się dużo „ostrych” elementów. To dlatego, że styl ten czerpie pełnymi garściami ze stylu gotyckiego. Krzesła powinny mieć więc ostre łuki, zamiast oparcia z gładkiej tafli drewna – oparcie ażurowe. Meble – szafy czy regały – także są zdobione, za pomocą rozet. Również nie unikamy bogatych zdobień w dodatkach, zwłaszcza jeśli chodzi o ramy luster oraz obrazów. Kobieca toaletka także powinna być bogato rzeźbiona. Zdobienia nie mają jednak wpływu na wygodę – krzesła oraz fotele muszą posiadać szerokie siedziska, aby zapewnic jak najlepszy komfort siedzenia. Mimo dekoracyjności tego stylu, twórca nie zapomniał bowiem o funkcjonalności, dlatego decydując się na styl chippendale, możemy liczyć na piękne wnętrze, które bardzo dobrze spełnia swoją rolę – miejsca na odpoczynek (w przypadku salonu).

Styl gotycki, stanowiący składową chippendale, możemy z powodzeniem połączyć z innymi stylami, na przykład ze stylem chińskim. Brzmi zaskakująco? Być może, ale efekt naprawdę potrafi zrobić wrażenie.