Skontaktuj się ! (48) 733 234 122

Decydując się na budowę murowanego domu, musimy liczyć się z tym, że może to trochę potrwać – zazwyczaj budowa taka potrafi trwać kilka miesięcy, a nawet rok. Nie powinniśmy się spieszyć, gdyż warto zadbać o to, aby wszystko było dopracowane w najdrobniejszych szczegółach – jeśli coś przeoczymy lub zignorujemy, szybko – gdy już zaczniemy eksploatować budynek – może okazać się, że jest to duży błąd, który generuje wiele problemów.

Kładzenie dachu krok po kroku

dachyWarto więc przykładać dużą wagę do każdego działania podczas budowy budynku, a najlepiej sporządzić dokładny plan przebiegu każdego etapu. Oprócz stawiania fundamentów oraz ścian niezwykle istotne jest stawianie dachu – to od niego w dużej mierze zależy bowiem późniejsza szczelność domu, gdyż jeżeli nie zapobiegniemy mostkom termicznym, możemy być pewni, że wiatr, dostając się w szczeliny, będzie niepotrzebnie wyziębiał pomieszczenia. Ponadto głównym zadaniem dachu jest ochrona całego domu przed negatywnym działaniem czynników atmosferycznych – chodzi tu zarówno o wspomniany wiatr, jak i opady, a także zbyt wysokie lub zbyt niskie temperatury. Stawianie dachu nie jest procesem prostym. Przed rozpoczęciem tego etapu, powinniśmy dokładnie zastanowić się nad tym, jak wyglądać będzie jego konstrukcja nośna, pokrycie, a także jaki chcemy zastosować podkład usztywniający.

dachyNie zapomnijmy o zaprojektowaniu systemu odprowadzania wody w postaci rynien oraz rur spustowych. Jeśli chodzi o dachy z Konstancina Jeziorny, które wyróżniają się wyjątkowo atrakcyjnym wyglądem, firmy, które w tym mieście zajmują się ich budową, skupiają się na wszystkich tych kwestiach. W pierwszym kroku ustalają z właścicielem przyszłego domu, jakie pochylenie połaci ma mieć dach – oczywiście nie powinno być to widzimisię właściciela, gdyż duże znaczenie przy ustalaniu kąta pochylenia ma także to, jakie w danym środowisku panują warunki klimatyczne, jak i to, jakie zostaną zastosowane materiały do stworzenia pokrycia. Powinniśmy wziąć pod uwagę również przeznaczenie poddasza. Jak widać, istotnych jest wiele kwestii.

Podobnie jak na kolejnych etapach – dlatego w przypadku domów jedno- czy wielorodzinnych, a także innych dużych budynków, dachy powinny być wykonywane przez profesjonalistów, którzy zapewnią nam najwyższą jakość usługi na każdym jej etapie. W ten sposób będziemy pewni, że przygotowany przez nich dach przetrwa nawet największe wichury, a nam – mieszkańcom – zapewni komfortowe warunki podczas przebywania na poddaszu czy na najwyższym piętrze. Fachowcy powinni od razu zająć się także izolacją dachu.