Wielu sprzedawców nie chce się ograniczać tylko do handlu. Chcą oferować swoim klientom nie tylko najwyższej jakości produkty, ale także akcesoria do nich, części zamienne, czy też oferować usługi związane z montażem, serwisem i konserwacją. Tak to również wygląda w przypadku rolet. Nie każdy model da się samodzielnie zainstalować czy naprawić, wiele osób nie wie tez jak je prawidłowo czyścić.

Kompleksowe usługi serwisu rolet

serwis rolet antywłamaniowych Dlatego warto jest stawiać na profesjonalne firmy oferujące kompleksowe usługi. Co może zatem oferować popularny serwis rolet antywłamaniowych w Warszawie? Oczywiście na pewno to będą różnego typu rolety zewnętrzne. Dostępne są rolety elewacyjne i podtynkowe, sterowane ręcznie i elektrycznie. Zwykle wybierane są te w kolorze stolarki okiennej i drzwiowej np. mahoniowe czy dębowe, ale można je też dobrać do koloru elewacji np. białe lub antracytowe. Wiele sklepów oferuje rolety na wymiar, dobrane do potrzeb klienta, a także nowoczesne rolety z moskitierą, bardzo przydatną w okresie letnim (ochrona przed insektami). Druga kwestia to montaż i demontaż rolet. Nie da się tego wykonać samodzielnie, ponieważ jest zbyt skomplikowane. Znowu przy na przykład wymianie okien budowlańcy nie zawsze wiedzą jak zdemontować elektryczną roletę, tak by dało się ją potem bezpiecznie znowu zamontować.

serwis rolet antywłamaniowych Lepiej jest powierzyć tę usługę fachowcom. Trzecia kwestia to sprzedać akcesoriów i części zamiennych. Te drugie zwykle sa kupowane przez serwisantów prowadzących własną działalność. Jednak w serwisie warto kupić np. środek do smarowania prowadnic, czy też profesjonalny środek do ich czyszczenia, który pozwoli szybko pozbyć się wszelkich zabrudzeń, a jednocześnie nie uszkodzi struktury rolety. Czwarta kwestia to naprawa rolet. Najczęstszą usterką jest zerwanie lub wyhaczenie się taśmy z rolki, wtedy trzeba ją wymienić na nową. Zdarza się też rozszczelnienie kasety, awaria systemu sterowania, czy też wypadnięcie rolety z prowadnic. Wtedy jedynie szybka naprawa pozwoli na dalsze korzystanie z rolet. Tu znowu działanie na własna rękę nie jest zalecane bo łatwo jest jeszcze pogorszyć sprawę.

Fachowiec nawet w kilkanaście minut potrafi usunąć usterkę, a koszt usługi nie będzie wysoki. Reasumując, serwis rolet będzie oferował sprzedaż rolet gotowych i przygotowanych na wymiar, sprzedawał części i środki konserwujące do nich, jak również zajmował się naprawami, czy instalacjami rolet w domu u klienta. Tak profesjonalny serwis na pewno zyska uznanie w oczach klientów z Warszawy, jak i z innych miast.