Skontaktuj się ! (48) 733 234 122

To najczęściej w mieszkaniu każdy z nas spędza sporo wolnego czasu – po pracy istotne jest dla nas, aby wypocząć, często zgodnie z powiedzeniem „wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej”. Młodzi ludzie, wynajmując mieszkanie, bardzo często spotykają się z nie najlepszymi standardami – wyposażenie przywodzi na myśl czasy PRL.

Projektowanie wnętrz i wiele pracowni

projektowanie wnętrz Nic więc dziwnego, że gdy wreszcie zdecydują się na kredyt, pragną, aby ich własne mieszkanie wyglądało zupełnie inaczej – było nie tylko przytulne, ale i stylowe. Większość ludzi stara się wypracować ten styl samemu, jednak ci, którzy nie posiadają zmysłu estetycznego na wysokim poziomie, nie chcą popełnić faux pas w aranżacji wnętrz i decydują się na pomoc kogoś z zewnątrz. To dlatego projektanci wnętrz nie narzekają na brak klientów. Obecnie nie trzeba nawet kończyć studiów w tym kierunku – wiele szkół oferuje bowiem kursy aranżacji, jak i kursy home staging – dziedziny, która powoli w naszym kraju staje się coraz bardziej popularna. Niektórzy mogą zastanawiać się, czy takie szkolenie wystarczy, aby stać się dobrym projektantem wnętrz. Oczywiście nie powinniśmy wybierać się na kurs z myślą, że to na nim skończy się nasza edukacja. Trzeba ciągle dbać o własny rozwój. Jeżeli posiadamy poczucie smaku, wówczas nasze aranżacje wnętrz z pewnością usłyszą zachwyty.

projektowanie wnętrz Powinniśmy zaopatrzyć się w dobry program komputerowy do projektowania wnętrz – w ten sposób będziemy mogli też budować swoje portfolio. Im więcej poćwiczymy – tym lepiej dla nas. Pracodawca raczej nie zwróci uwagi na to, jakie posiadamy wykształcenie, gdyż najważniejsze będą dla niego nasze projekty – jeśli będą wyjątkowe, oryginalne, to z pewnością zdecyduje się na zatrudnienie właśnie nas. Oryginalne projektowanie wnętrz we Wrocławiu oferuje wiele pracowni, jednak nowi architekci wciąż są poszukiwani. Drugą opcją dla nas jest – jeśli posiadamy własny kapitał – założenie własnego biura architektury wnętrz. I tutaj projekty będą naszą wizytówką. Obecnie większość osób poszukuje usług poprzez internet. Jeśli więc zadbamy o atrakcyjną stronę internetową, w której umieścimy nasze projekty 3D, jak i zdjęcia realizacji, z pewnością będziemy mogli liczyć na nowych klientów.

Ważne jest jednak, by strona internetowa wyglądała nowocześnie – jeśli nie potrafimy wykonać jej sami, lepiej powierzyć to zadanie komuś doświadczonemu. Strona www będzie częścią naszego wizerunku, dlatego powinno nam zależeć na jej profesjonalizmie. Z pewnością rozpoczęcie działalności jako projektant wnętrz będzie wymagać wiele wysiłku, jednak po czasie przyniesie to oczekiwane efekty.