Skontaktuj się ! (48) 733 234 122

Luksusowa porcelana wymaga nie tylko odpowiedniej oprawy, ale także odpowiedniej troski. Co za tym idzie, warto pamiętać o tym, aby nasze naczynia czy eleganckie wazony myć z właściwą uwagą. Ta zasada dotyczy przede wszystkim tych gatunków porcelany, które są szczególnie cenne.

antykMożna tutaj wspomnieć chociażby o popularnych naczyniach pochodzących z Meissen, które cieszą się zasłużonym uznaniem. Nic dziwnego, że szczęśliwi posiadacze poszczególnych naczyń czy wazonów nie decydują się na to, aby myć je w automatycznej zmywarce. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ automatyczne mycie nie tylko nie zawsze jest bardzo dokładne, ale także może być zgubne w skutkach dla samej porcelany. Niejednokrotnie zdarza się tak, że pod wpływem automatycznego mycia porcelana uległa pęknięciu.

Nie da się ukryć, że na pewno żaden posiadacz tak luksusowego asortymentu nie chciałby patrzeć na swoją porcelaną z widocznymi pęknięciami. Jest to bardzo nieestetyczny widok, którego lepiej uniknąć. Jeśli zatem posiadamy w domu naczynia o wysokiej jakości, powinniśmy wystrzegać się mycia ich w zmywarce. Oczywiście to nie jest reguła, ponieważ w wielu przypadkach naszym naczyniom nic się nie stanie, nawet przy bardzo intensywnym myciu. Nie zawsze zatem jest to szkodliwe, jednakże lepiej po prostu dmuchać na zimne, aby mieć pewność, że nasze naczynia będą nam bardzo długo służyły. Warto również wspomnieć o tym, że bardzo istotny jest też wybór konkretnego płynu do mycia naczyń.

Lepiej postawić na taki, który będzie jak najbardziej naturalny. Jeśli tak naprawdę nie mamy pojęcia, w jaki sposób należy myć naszą luksusową porcelanę, powinniśmy poszukać profesjonalnej pomocy w sieci. Wystarczy wejść na forum internetowe poświęcone antykom, na którym wypowiadają się inni posiadacze luksusowych naczyń czy wazonów. Na pewno znajdziemy tam wiele interesujących wskazówek, które będziemy mogli wykorzystać.

Dzięki poszczególnym podpowiedziom na pewno uda nam się w odpowiedni sposób zadbać o swoją porcelanę.

Więcej informacji na stronie defanti.pl