Szkło wcale nie musi być materiałem delikatnym i nudnym. Producenci tego materiału na każdym kroku udowadniają, że tworzenie coraz lepszych, piękniejszych i solidniejszych wyrobów jest możliwe. Jeszcze kilkanaście lat temu, szklane drzwi wykonywane były w dość klasyczny sposób – tafla z lekkimi marszczeniami była osadzana w drewnianej ramie o sporej szerokości.

Drzwi szklane nie są drogie

drzwi szklaneNie prezentowało się to zbyt estetycznie, ale właściwie w każdym domu pojawiały się takie rozwiązania. Dzisiaj oferta szklanych drzwi jest o wiele bardziej rozbudowana, a piękne tafle są nie tylko funkcjonalne, ale również piękne. Zadaniem każdych drzwi jest przede wszystkim oddzielenie od siebie kolejnych pomieszczeń, przez co producenci drzwi wykorzystują zwykle materiał o nieregularnej powierzchni, który jest barwiony lub zmatowiony. W ten sposób wyroby tracą swoją transparentność i są o wiele bardziej funkcjonalne. Oprócz lekko zmatowionych modeli, do których produkcji wykorzystywane jest najczęściej szkło o lekko białym zabarwieniu, na rynku znaleźć możemy o wiele bardziej dekoracyjne modele. Niektóre wyroby prezentują się niczym prawdziwe dzieła sztuki, które nie tylko są funkcjonalne, ale również wzbogacają wnętrza, w których zostały zastosowane.

drzwi szklaneCzęsto przejawiającymi się motywami na takich skrzydłach drzwiowych, są nawiązania do roślin i zwierząt. Wszelkiego rodzaju kwiaty, ptaki i inne zwierzęta to standard. Dla tych, którzy poszukują ciekawszych rozwiązań, doskonałym rozwiązaniem mogą okazać się polecane drzwi szklane w Katowicach, na których froncie znajdują się greckie kolumny czy piramidy. Producenci szklanych drzwi zalecają ich stosowanie nie tylko w przejściach pomiędzy pomieszczeniami, ale również w innych miejscach. Jednym z nich jest łazienka, a w szczególności wejście pod prysznic. Tak piękne drzwi doskonale prezentują się w połączeniu z wodą i delikatnym oświetleniem. Dzięki pięknej oprawie i wyszukanym dodatkom i dekoracjom kąpiel będzie o wiele bardziej relaksująca i odprężająca. Szklane drzwi nie są wcale bardzo drogie. Ich zakup najczęściej nie wiąże się z wiele większym kosztem niż w przypadku klasycznych, solidnych drzwi.

To doskonałe rozwiązanie szczególnie w tych miejscach, które chcemy ożywić.Co ciekawe, takie rozwiązania cieszą się dużą popularnością nie tylko wśród prywatnych inwestorów. Nierzadko na basenach, w saunach oraz gabinetach SPA wykorzystywane są właśnie dekoracyjne przejścia. Właściciele wprowadzają w ten sposób wyjątkowy klimat do wnętrz, w których przebywają klienci.