Skontaktuj się ! (48) 733 234 122

Człowiek jest istotą społeczną, dlatego samotność nie jest wskazanym dla niego stanem. Chociaż czasami lubimy spędzać czas w ciszy i jedynie we własnym towarzystwie, czujemy się bezpiecznie, mając przyjaciół.

Altany wykonane z drewna

altany drewniane ogrodoweUtrzymywanie relacji z innymi ludźmi i budowanie więzi to istotne elementy życia każdego z nas. Warto jednak dbać o to, aby relacje te były jak najwyższej jakości – dbajmy więc o warunki, w których przebiegają spotkania. W centrum miasta, w restauracjach czy parkach, nie ma miejsca na intymną, prywatną rozmowę. Rozprasza nas też wiele czynników dookoła. Dlatego szczęśliwi ci, którzy mają domy jednorodzinne. Jeśli posiadamy ogród, warto wybudować w nim altankę, która stanie się symbolicznym miejscem spotkań dla przyjaciół. Tam nikt nie będzie przeszkadzał i będziemy mogli prowadzić ze sobą naprawdę szczere rozmowy. Altanka stworzy też niezwykle przyjemny, intymny klimat, który będzie zachęcał do otwartości i do bycia prawdziwym sobą. Równocześnie gdy tylko będziemy potrzebowali chwili tylko dla siebie, możemy także udać się do altanki, która wtedy przemieni się w naszą prywatną świątynię dumania. Jak widać, posiadanie altanki w ogrodzie ma naprawdę wiele zalet. Ważne jest, aby taka altanka dobrze komponowała się z roślinnością oraz z pozostałymi elementami małej architektury, dlatego dobrym wyborem są zwykle altany drewniane ogrodowe.

altany drewniane ogrodoweTo dlatego, iż drewno jest materiałem naturalnym i pasuje do otoczenia. Ponadto stosowane w ogrodach kratki oraz pergole także wykonywane są z drewna, dzięki czemu wszystkie elementy będą bardzo dobrze do siebie pasowały, tworząc harmonijną całość. Jedynym minusem drewnianej altanki jest to, że musi być ona regularnie konserwowana, aby nie straciła swojego estetycznego wyglądu. Do konserwacji należy stosować jedynie sprawdzone preparaty do drewna, aby mieć pewność, że nie zaszkodzą one konstrukcji. Są to najczęściej specjalistyczne lakiery, możemy przeprowadzać także olejowanie. Czynności te mają na celu zwiększanie odporności konstrukcji drewnianej na negatywne działanie czynników atmosferycznych takich jak opady, które w innym wypadku prowadziłyby do butwienia lub gnicia. Gdy tylko wybudujemy drewnianą altankę, warto pamiętać o przeprowadzaniu konserwacji, najczęściej poleca robić się to dwa razy do roku.

W ten sposób nie dopuścimy do uszkodzenia drewna pod wpływem wody, ponadto stanie się ono odporne także na ataki owadów. Taka altanka będzie prezentowała się estetycznie przez naprawdę długi czas i będzie doskonałym miejscem spotkań.