Rozwój technologii i pojawianie się coraz to nowszych rozwiązań w różnych dziedzinach sprawia, że uzyskujemy wiele nowych możliwości, na przykład w zakresie chłodzenia pomieszczeń. Nowoczesne klimatyzatory posiadają wiele rozbudowanych funkcji, które sprawiają, że użytkowanie urządzenia nie wiąże się z żadnym dyskomfortem, a jest prawdziwą przyjemnością.

Klimatyzatory z filtrami

klimatyzatory samsungJedną z takich opcji jest na przykład sterowanie klimatyzatorem za pomocą internetu. Niezależnie od tego, w jakim miejscu aktualnie się znajdujemy, może to być nawet koniec świata, jeśli mamy dostęp do internetu – możemy sterować klimatyzatorem, który znajduje się w naszym domu. Poprzez smartfon, tablet czy komputer. Będąc poza domem, możemy ustawić temperaturę dla pomieszczenia oraz ustalić, w jakiej godzinie urządzenie ma się włączyć, a kiedy wyłączyć. Za pomocą aplikacji możliwe jest też ustawienie prędkości wentylatora. Ale oczywiście sterowanie wi-fi nie jest jedynym udogodnieniem. Polecane klimatyzatory Samsung z Warszawy wyróżniają się też zastosowaniem specjalnych filtrów, które pozwalają na dostarczanie powietrza o najlepszych parametrach. Nowością jest na przykład filtr z witaminą C. Jego zadaniem jest stopniowe uwalnianie witaminy do powietrza, co ma działanie odżywcze dla skóry.

klimatyzatory samsungZ kolei wśród „tradycyjnych” filtrów wymienić można te przeznaczone dla alergików – czyli na przykład specjalny filtr o wysokiej gęstości, którego zadaniem jest jak najlepsze wyłapywanie pyłków i kurzu z pomieszczenia. Według producentów skuteczność dochodzi do 80%. Można też zdecydować się na filtr z jonami srebra, który może usuwać bakterie z powietrza, gdyż potrafi niszczyć ich ściany komórkowe. Jeśli chcemy zamontować klimatyzator w sypialni, zdecydujmy się na filtry jonów ujemnych, które sprawiają, że wypoczynek staje się przyjemniejszy, eliminują bowiem efekty zmęczenia. Z kolei w kuchni sprawdzi się filtr chłodno-katalityczny, który nie tylko neutralizuje zapachy, ale też usuwa substancje toksyczne. Jak widać, wybór samych filtrów jest naprawdę szeroki, a co dopiero mówić o wszystkich innych możliwościach takiego klimatyzatora!

Jeżeli zależy nam na świeżym powietrzu, bez zanieczyszczeń i bakterii, jeżeli zależy nam na poprawie własnego samopoczucia – warto dokładnie zapoznać się z tym, co oferują nam nowoczesne klimatyzatory. Z pewnością nie pożałujemy wyboru. Montaż urządzenia przebiega zazwyczaj szybko, dlatego już w niedługim czasie po zakupie będziemy mogli cieszyć się świeżym, chłodnym powietrzem w każdym pomieszczeniu.