Wykańczając dom należy zadbać o estetykę oraz bezpieczeństwo mieszkania. Oprócz doboru podłogi oraz elewacji domu, bardzo istotną kwestią jest również wybór odpowiednich balustrad. Balustrady dzielą się na dwa podstawowe typy, schodowe i balkonowe. Obydwa rodzaje mają do spełnienia jedną główną funkcję: zapewnić domownikom bezpieczeństwo.

Firmy produkujące balustrady

balustrady nierdzewneNiezabezpieczenie ogrodzeniem schodów oraz balkonów może doprowadzić do nieszczęśliwego wypadku. Staranne zabezpieczenie niebezpiecznych miejsc w domu, takich jak schody czy balkon, jest bardzo ważną kwestią zwłaszcza, kiedy wśród mieszkańców znajdują się dzieci. Zabezpieczeniu takich miejsc służą balustrady. W katalogach wielu producentów można znaleźć zarówno balustrady drewniane, jak i stalowe. Krótko po zainstalowaniu, obydwa typy zapewniają bezpieczeństwo domownikom. Należy mieć jednak na uwadze, że balustrady drewniane ze względu na niską odporność na warunki atmosferyczne, nie będą tak trwałe jak ich stalowe odpowiedniki. Doskonałym rozwiązaniem są więc balustrady wykonane ze stali nierdzewnej. Znalezienie profesjonalnej firmy produkującej estetyczne balustrady nierdzewne w Krakowie, Warszawie czy Katowicach nie powinno być problemem. Zarówno w większych, jak i mniejszych miastach istnieją firmy, które nie tylko wykonają projekt wedle zamówienia klienta, ale również w profesjonalny sposób zainstalują balustrady tak, by przed długie lata stanowiły zabezpieczenie przed upadkiem ze schodów lub wysokiego balkonu.

balustrady nierdzewneStal nierdzewna jest idealnym materiałem do produkcji balustrad. Bariery te są niezwykle odporne na wilgoć, a także skrajnie niskie i wysokie temperatury oraz inne trudne warunki atmosferyczne. W związku z tym nie jest konieczna ich regularna renowacja i konserwacja. Dodatkowo balustrady wykonane ze stali nierdzewnej w przeciwieństwie do balustrad kutych są niezwykle gładkie, dzięki czemu bardzo łatwo jest je utrzymać w czystości. W katalogu producentów można znaleźć bariery w wersji satynowej oraz polerowanej, dzięki czemu wygląd balustrady można dowolnie dostosować do wystroju mieszkania oraz panującego w nim stylu. Decydując się na zamówienie balustrady bezpośrednio u producenta można wybrać barierę w wersji spawanej lub systemowej, wykonanej bez udziału spawania. Przed zamówieniem balustrad do mieszkania, należy dokonać odpowiednich pomiarów i obliczeń.

Aby cena zakupu oraz montażu balustrady była jeszcze bardziej korzystna, warto poszukać takiej firmy, która przy zamówieniu wykona wszelkich pomiarów gratis. Powierzając wykonanie pomiarów oraz instalację balustrad profesjonalnym fachowcom, można mieć pewność, że barierki będą cieszyły oko oraz zapewniały bezpieczeństwo domownikom przez długie lata.