Skontaktuj się ! (48) 733 234 122

Ogrzewanie jest jedną z najważniejszych kwestii w każdym domu. Funkcjonowanie bez wydajnej instalacji tego typu może być wręcz niemożliwe. Szczególnie dotyczy to zimnych pór roku, kiedy nasze domy bardzo szybko wytracają temperaturę i ochładzają się. Jednak mróz nie wiąże się tylko z samym spadkiem temperatury, który może być nieprzyjemny dla mieszkańców.

Grzejniki na podczerwień w domach

grzejnik na podczerwieńZimno powoduje także wzrost poziomu wilgotności powietrza. Ta z kolei znacznie wpływa na stan samego budynku, który może znacznie ucierpieć, jeśli będzie na nią wystawiony przez dłuższe okresy. Wilgoć stwarza zdecydowanie lepsze warunki dla grzybów, porostów, oraz bakterii, które mogą zacząć osadzać się w takich domach, a sam budynek może stracić na wytrzymałości. Dlatego też należy pamiętać o odpowiednim ogrzewaniu takiej konstrukcji. Często jednak nie możemy znaleźć rozwiązania, które pozwoli uzyskać nam wydajną instalację, która będzie spełniać nasze wszelkie wymogi. Najczęściej niesprawne instalacje wiążą się z dużą utratą ciepła w trakcie jego transportowania i dużymi kosztami jego generowania. Szczególnie dotkliwe jest to w środku sezonu grzewczego, gdzie możemy tego doświadczyć chociażby oglądając wiadomości w których każdego roku ten temat jest poruszany.

grzejnik na podczerwieńTradycyjne systemy ogrzewania się nie sprawdzają, dlatego też ważne jest skorzystanie z nowszych alternatyw, które okazują się być znacznie bardziej wydajne. Przykładem jest chociażby nowoczesny grzejnik na podczerwień, który korzysta z fal elektromagnetycznych o określonym spektrum mieszczącym się w zakresie bezpiecznym dla człowieka. Odpowiednie panele instalowane w domach zarówno na ścianach, jak i na podłogach emitują tego typu fale elektromagnetyczne do całego pomieszczenia. Największą zaletą tego typu ogrzewania jest fakt, że nie występuje przy nim strata ciepła podczas jego transportowania. Fale trafiają bezpośrednio do obiektów, powietrza, jak i organizmów żywych w pomieszczeniu. Dlatego też wszystko jest ogrzewane bezpośrednio i nie występuje zjawisko konwekcji, które wytwarza straty ciepła, oraz różnice temperatur w pomieszczeniach, gdyż zawsze przy niej jest cieplej przy suficie, a zimniej przy podłodze.

Bezpośrednio nagrzewane elementy wyposażenia wnętrza, oraz organizmy oddają ciepło do otoczenia, dzięki czemu promieniuje ono ze wszystkich obiektów znajdujących się w danym pomieszczeniu. Dlatego też przebywając w nim możemy odczuwać bardzo przyjemne ciepełko, które przypomina to, którego doznajemy za pomocą promieni światła słonecznego.