Skontaktuj się ! (48) 733 234 122

Nikt z nas nie lubi widoku wysokich rachunków za prąd – na szczęście współcześnie istnieją rozwiązania, które pozwalają nam tego uniknąć. Jest to na przykład zakup systemu fotowoltaicznego, dzięki któremu będziemy mogli samodzielnie wytwarzać prąd na własny użytek. Inwestując kilka- lub kilkanaście tysięcy, potem już przez całe życie mamy prąd za darmo.

Rozwiązania do domu jednorodzinnego

solary Wszystko dzięki generatorowi solarnemu, który montujemy na dachu własnego domu. To tam ogniwa solarne przetwarzają promienie słoneczne na energię elektryczną, w efekcie czego powstaje prąd stały. W systemie fotowoltaicznym konieczna jest więc obecność inwertera sieciowego, dzięki któremu ten prąd stały będzie mógł być przekształcony w prąd przemienny, który może być odbierany przez poszczególne odbiorniki i konkretnym napięciu. Co dalej? Istnieją dwa rozwiązania – prąd ten można gromadzić w akumulatorach i wykorzystywać kiedy tylko trzeba, ale można też przekazać go do miejskich zakładów energetycznych. Oczywiście operator sieci energetycznej nam za to zapłaci – według specjalnego cennika dotyczącego prądu z instalacji fotowoltaicznej. Warto wiedzieć, że już instalacja fotowoltaiczna o mocy 5kWp daje nam 100% energii elektrycznej wykorzystywanej przez przeciętne czteroosobowe gospodarstwa domowe.

solary Decydując się na system o większej mocy – nadwyżkę prądu możemy oddawać za opłatą do publicznej sieci energetycznej. Czyli nie dość że oszczędzamy, gdyż dzięki fotowoltaice nie musimy płacić za prąd, to jeszcze zyskujemy. Kupując solary ze sklepu internetowego, możemy zbudować własną małą elektrownię, która będzie w dodatku całkowicie bezpieczna dla środowiska! A jej eksploatacja – całkowicie darmowa. Jeżeli nie mamy dziś odpowiednich funduszy na zakup rozbudowanego generatora solarnego, zacznijmy od niewielkiej instalacji. Na szczęście panele fotowoltaiczne posiadają modułową budowę, dlatego bez problemu taką instalację można w następnych latach rozbudowywać, bez żadnych negatywnych skutków. No i co najważniejsze – nie musimy zupełnie przejmować się działaniem instalacji.

Nie wymaga ona bowiem obsługi, a przy tym jest całkowicie bezawaryjna, gdyż nie posiada żadnych części ruchomych, a całość jest zabezpieczona przed działaniem czynników atmosferycznych. Wszystko wskazuje na to, że własny generator prądu to same korzyści. Nie powinniśmy więc się wahać z odpowiedzią na pytanie, czy lepiej zdecydować się na własną instalację fotowoltaiczną czy korzystać z prądu dostarczanego przez miejską sieć energetyczną i płacić za niego.