Skontaktuj się ! (48) 733 234 122

Dobra izolacja musi być położona po uprzednim przygotowaniu. Należy zadbać o to, aby każdy krok przebiegał prawidłowo. Niezbędne jest nie tylko właściwe wykonywanie izolacji, ale także wcześniejsze stworzenie pod nią gruntu. Należy przygotować poddasze i je oczyścić zanim zostaną podjęte odpowiednie kroki.

Izolacja domu pianką zapewnia ciepło

izolacja pianką poliuretanowąDobrze jest też poradzić się specjalisty w kwestii doboru odpowiedniego materiału izolacyjnego. Należy przygotować podłoże tak, aby izolacja domu pianką poliuretanową mogła być przeprowadzona we właściwy sposób, który zapewni domowi jak najwięcej ciepła i odpowiednią szczelność. Należy położyć pod spód płytę albo odpowiednią blachę. Izolacja poddasza musi eliminować mostki termiczne, przez które może nam uciekać ciepło. Najpierw więc powinna być położona izolacja elewacyjna, gdyż później można już bez problemu wypełnić pozostałą przestrzeń. Zanim zostanie wykonana izolacja termiczna za pomocą pianki należy zamocować do konstrukcji drewnianej dachu mocowania do profili, aby zapewnić jej odpowiednią ciągłość. Wykonanie izolacji w przypadku, w którym nie ma jeszcze izolacji elewacyjnej, może być nieco trudniejsze, dlatego warto zatrudnić prawdziwych fachowców.

izolacja pianką poliuretanowąDla własnej wiadomości jednak warto wiedzieć, że wyeliminowanie mostków termicznych stanowi bardzo ważną kwestię. Jeżeli się o to nie zadba, to cała izolacja może się niestety nie sprawdzić tak, jak należy. Jeżeli w dachu jest okno, to powinno być dodatkowo zaizolowane, aby ograniczyć straty ciepła tak bardzo, jak to tylko możliwe. Każdy właściciel domu powinien mniej więcej wiedzieć, co ma się dziać po kolei. Następnie więc można już wykonać natrysk pianką, jeżeli zamontowało się wcześniej elementy pod profile i wykonało wcześniejsze kroki. Po natrysku można przejść do montażu profili metalowych, usuwając jeśli trzeba fragmenty pianki, które mogą czasami to zadanie uniemożliwiać. Generalnie pianka jest łatwa do przycięcia w razie wystąpienia takiej potrzeby. Kiedy są już zamontowane profile, przykręca się do nich płyty gipsowo-kartonowe. Taka izolacja jest bardzo skuteczna, co potwierdza jej szerokie zastosowanie. Pianka poliuretanowa doskonale sprawdza się do ocieplania różnego rodzaju pomieszczeń, nie tylko domowego poddasza.

Dzięki temu, że pianka ta sama pęcznieje, szczelnie wypełnia wszystkie szczeliny, zapewniając świetną izolację. Nie ma możliwości, aby którąś stroną przedostawało się ciepło. Ważne jest, aby zatrudnić specjalistów, którzy zajmą się tym tematem w sposób profesjonalny i krok po kroku, tak jak należy.