Remont nie jest łatwą sprawą. Poza bałaganem poświęca mnóstwo czasu i pieniędzy. Ciężko jest wykonać pewne rzeczy samemu, co generuje jeszcze większe wydatki. Jak więc przeżyć remonty kompleksowe i nie zwariować, nie osiwieć i nie stracić wszystkich włosów z głowy?

Najlepsze remonty w Świętokrzyskim to wiele pracy

najlepsze remontyO tym nasz dzisiejszy poradnik! Zapytaliśmy panią Katarzynę, która właśnie przeprowadziła się do Kielc z innego miasta w poszukiwaniu szczęścia na co trzeba zwrócić uwagę, by nie zwariować. Pani Kasia jest właśnie po dość długim czasie, gdy były robione najlepsze remonty w świętokrzyskim swojego nowego gniazdka, więc ma dla was kilka naprawdę przydatnych rad. Przede wszystkim priorytetową sprawą jest zabezpieczenie mebli oraz wszelkich innych powierzchni w sposób bardzo dokładny. Jest to zadanie bardzo czasochłonne, jednak bardzo opłacalne, ponieważ im lepiej zabezpieczymy teraz wszystko tym mniej sprzątania będzie po wszystkim, a przecież właśnie o to chodzi. Układanie glazury jest zajęciem bardzo brudzącym, ponieważ majster nie raz musi jakąś płytkę przeciąć, dopasować. Okruszki czy pyłki unoszą się w powietrzu, co sprawia, że bałagan przenosi się na inne pomieszczenia i meble. Jeżeli są dobrze zabezpieczone, na przykład folią wystarczy, że po remoncie zdejmiemy folię, wyrzucimy ją. Malowanie tapetowanie to taki moment, który jest wisienką na torcie, jednak strasznie brudzącą.

Warto jest zabezpieczyć bardzo dobrze podłogę przed ewentualnym wylaniem się kleju czy farby, ponieważ usuwanie resztek tych substancji nie jest niczym przyjemnym, a poza tym jest bardzo czasochłonne.