Myśląc o remoncie większość osób zaczyna od malowania ścian. Chcą szybko coś zmienić, a farba jest tania, do tego nawet osoba nie wprawiona poradzi sobie ze zmianą koloru pomieszczenia. Często też robione jest przemeblowanie, bo wystarczy zamienić parę mebli i już całość wygląda inaczej. Jednak wiele osób zapomina o tym, że zaniedbana podłoga także potrafi robić bardzo niekorzystne wrażenie i wpływać na ogólny odbiór pomieszczenia.

Cyklinowanie i lakierowanie podłogi

cyklinowanie Podłogi wcale nie trzeba w całości wymieniać, ani przykrywać jej wykładziną, żeby znowu wyglądała dobrze. Jest kilka sposobów na jej odświeżenie, a wszystko zależy od tego jaki mamy rodzaj podłogi i jak bardzo jest ona zniszczona. Jeśli mamy parkiet drewniany to wybór jest prosty – najlepsze będzie bezpyłowe cyklinowanie w Bydgoszczy. Cyklinowanie to zdzieranie milimetrowej warstwy parkietu, dzięki czemu można się pozbyć wszelkich przebarwień, zarysowań, czy małych wgnieceń na powierzchni drewna. Cyklinowana podłoga musi być następnie zabezpieczona lakierem czy olejem. Po tym podłoga będzie wyglądała jak nowa. Warto zaznaczyć, że koszt cyklinowania nie jest wysoki, a wersja bezpyłowa sprawi, że w pokoju będzie mniej do sprzątania. Jeśli jedynie kilka części parkietu lub paneli jest mocno zniszczonych to można je wymienić. Parkiet jest klejony, a panele w większości są na wcisk.

cyklinowanie Wyciągnięcie ich i ułożenie nowych nie będzie łatwe, ale nie jest niewykonalne. Przy takiej wymianie należy pamiętać, że nowe deski będą się odznaczały na tle starych. Warto jest je zatem umieszczać w mniej widocznych miejscach. Jeśli mamy parkiet i widzimy na nim pęknięcia, czy kawałek zniszczonego drewienka to sprawdzi się tutaj szpachla do drewna. To gęsta masa w kolorze drewna, która szybko zastyga i jest bardzo plastyczna. Można idealnie nią wypełnić różne zagłębienia i pęknięcia, a podłoga będzie wyglądała jak nowa. Szpachlę można także pomalować, jeśli nie znajdziemy koloru odpowiadającego barwie podłogi. Parkiet warto także okresowo olejować. Olejowanie wnika w drewno i je pielęgnuje, a do tego tworzy cienką warstewkę zabezpieczającą podłogę przed działaniem czynników zewnętrznych, głównie wody. Jak widać posiadanie parkietu wydaje się być najrozsądniejszym rozwiązaniem.

Bez względu na to jak bardzo będzie on zniszczony to można go cyklinować, olejować, szpachlować, czy wymieniać poszczególne elementy. Panele podłogowe można kupić w cenie korzystniejszej niż deski parkietowe, jednak nie są one tak doskonała inwestycją na lata, a ich renowacja jest kłopotliwa.