Skontaktuj się ! (48) 733 234 122

Początkującemu przedsiębiorcy zawsze zależy na tym, aby jak najszybciej udowodnić swój profesjonalizm i zyskać renomę w branży. Nie jest to sprawą prostą, gdyż na kształtowanie wizerunku firmy ma wpływ naprawdę wiele czynników. Oczywiście jednym z nich jest odpowiednia reklama – w dzisiejszych czasach nie tylko tradycyjna, ale także internetowa. Powinna towarzyszyć każdemu wprowadzeniu nowego produktu na rynek.

Projektowanie firmowego biura

drzwi szklaneIstotę dla wizerunku ma także dobra komunikacja wewnętrzna i dbanie o relacje między współpracownikami. Jednak na początku rozwoju firmy nie zawsze przedsiębiorca może pozwolić sobie na duży budżet na imprezy integracyjne oraz wyjazdy motywacyjne. Mimo tego powinniśmy zadbać chociaż o to, aby pokazywać pracownikom, że ich doceniamy – na przykład poprzez organizowanie regularnych spotkań, na których podczas prezentacji będą omawiane ich postępy. Inną kwestią mającą znaczenie dla profesjonalizmu przedsiębiorstwa jest wygląd siedziby. Firma znajdująca się w lesie, z dala od cywilizacji, w niezbyt zachęcającym budynku, na pewno nie zrobi dobrego wrażenia. Z kolei nowoczesny biurowiec w centrum miasta już na pierwszy rzut oka wyzwala skojarzenia z wysokim standardem, profesjonalizmem działań. Jeśli więc jesteśmy na etapie tworzenia swojego miejsca pracy, poświęćmy nieco uwagi projektowaniu biura. Oczywiście istotne jest wyposażenie, jednak pierwsze wrażenie buduje się od drzwi. I to dosłownie.

biuroOd nas zależy czy odgrodzimy się solidnymi, drewnianymi drzwiami, czy może stworzymy wrażenie przystępności za pomocą innego modelu drzwi. Jeśli chcemy pokazać, że jesteśmy otwarci na przyjmowanie kontrahentów, jak i na rozmowy z naszymi pracownikami, dobrym wyborem będą modne drzwi szklane przesuwne z Krakowa. Mimo iż nasza przestrzeń zostaje oddzielona od przestrzeni ogólnej, szklana tafla pokazuje, że nie mamy nic do ukrycia i z chęcią przyjmiemy klientów. Ponadto takie drzwi są nowoczesne – co będzie dobrze komponować się z nowoczesną architekturą biurowca. Na drzwiach ze szkła możemy bez problemu wygrawerować logo firmy czy informację o tym, że jest to biuro prezesa. W ten sposób każdy, kto będzie wchodził do biurowca, od razu dowie się, kto zajmuje dane pomieszczenie. Jeśli chodzi zaś o samo wnętrze, postawmy na minimalizm – w pomieszczeniu powinny znaleźć się niezbędne sprzęty.

Oczywiście nasze biurko wraz z wygodnym fotelem, jak też szafa na dokumenty. Ważne, by papiery nie leżały rozłożone po całym biurku, gdyż będzie nas przytłaczać to, ile mamy do zrobienia. Najlepiej od samego początku zadbajmy o segregację dokumentów, a w ten sposób stworzymy sobie przyjazne miejsce pracy.