Skontaktuj się ! (48) 733 234 122

Każda osoba decydująca się na budowę mieszkania wcześniej czy później staje przed kupnem odpowiedniego planu domu. Współcześnie projekty domów jednorodzinnych są niesamowicie łatwo dostępne, a ponadto, nie trzeba decydować się na profesjonalną współpracę z wykwalifikowanym projektantem architektury. Nim jednakże przejdziemy do przytoczenia właściwych projektów napiszemy jakie możliwości budowlane proponują nam dzisiejsze przedsiębiorstwa.

Najpopularniejszą techniką budowniczą od wielu lat w kraju są domy murowane. Dużo ludzi do dnia dzisiejszego twierdzi, że tylko mieszkania wzniesione w tej technologii są w stanie zagwarantować mieszkańcom ciepło i bezpieczeństwo. Na pewno dużą zaletą budynku murowanego jest dostępność surowców budowniczych, z jakich wykonuje się budynek. Do najbardziej sławnych należą przede wszystkim pustaki keramzytobetonowe lub ceramiczne, bloki silikatowe a także beton komórkowy. Ogromna powszechność na rynku związana jest też z konkurencyjnymi cenami, które są relatywnie niskie. Następną dogodnością jest wykwalifikowanie pracowników w budowaniu domów murowanych. Dzięki ogromnej wiedzy z murowania wszelakie osoby decydujące się na tę technologię mają możliwość skorzystania z usług różnorodnych przedsiębiorstw. Ze znaniem techniki powiązane jest też mniejsze ryzyko wykonania błędów, co z kolei powoduje wzrost kosztów powiązanych z naprawami czy przerabianiem. Projekty domów murowanych mają jakkolwiek wadę, bo ich wybudowanie niemożliwe jest do zrealizowania w czasie zimy. Dodatkowo, budowa takiego domu trwa znacznie dłużej aniżeli w przypadku korzystania z innych technologii. Warty zaznaczenia jest fakt, że poza domami, można postawić na projekty garaży czy projekty domów rolniczych murowanych.Następną, cieszącą się dużą sławą, jest technologia wznoszenia budynków z drewna. Choć najczęściej łączy siękojarzy się ona z projektami domków letnich, to takowe projekty otrzymują popularność też w budownictwie jednorodzinnym. W przypadku takowej techniki niezaprzeczalnie największą zaletą jest szybkość realizacji, ponieważ dom w technologii szkieletowej może zostać zrealizowany nawet w czasie trzech miesięcy.

Dodatkowo, ściany są zdecydowanie cieńsze, co umożliwia wybudowanie sporej powierzchni mieszkalnej przy identycznej powierzchni zabudowy. Najważniejszą wadą zdaje się być wyszukanie doświadczonej ekipy budowlanej, która zna tę technikę oraz potrafi wykonać znacznie więcej, niż projekty domów letniskowych.