Skontaktuj się ! (48) 733 234 122

Przypadek zalania podłogi wodą jest znany właściwie każdemu. Czasem posadzce nie stanie się żadna krzywda, a czasem nadaje się tylko do wymiany. Odpowiednie zabezpieczenie i szczelność to podstawa nie tylko w przypadku podłogi z drewna czy paneli, ale także w przypadku drewnianego domu.

Dopmy drewniane z bali-na co uważać

domy drewniane z baliW zwykłych warunkach domowi z drewna woda nie szkodzi. Mowa oczywiście o wodzie opadowej. Domy drewniane z bali mają wewnątrz nieco inne warunki i tutaj zalanie całej podłogi wodą na przykład w wyniku awarii czy pęknięcia rur może przynieść katastrofalne wręcz skutki. Spęczniałe, pokrzywione drewno, gnijące czy pleśniejące, bez szans na uratowanie – to dość realna wizja, nawet jeśli ratunek przyjdzie stosunkowo szybko, to nie zawsze da się uratować podłogi. W przypadku powodzi taki dom właściwie nie nadaje się do niczego, można jedynie odzyskać drewno z miejsc, do których woda nie sięgnęła. Szczególnie mocno to zaboli, gdy tak zalane zostaną domy z bali pod klucz, w których ktoś właśnie miał zamieszkać. Takie wypadki zdarzą się wszędzie, dotykają domki letniskowe i domy z bali całoroczne. Warto więc zadbać szczególnie starannie o sprawną instalację wodną i kanalizacyjną, oraz o łatwy dostęp do niej w razie awarii. Dobrze też wybierzmy miejsce pod domy z bali. Grunty często są tańsze w miejscach bardziej narażonych na powodzie.
Należy również posiadać dobre ubezpieczenie, które pokryje koszty remontów lub pozwoli stanąć na nogi, jeśli dom będzie nadawał się wyłącznie do rozbiórki. Przede wszystkim jednak trzeba się jak najlepiej zabezpieczyć przed takim wypadkiem, ponieważ to łatwiejsze niż późniejsze radzenie sobie z konsekwencjami pecha czy zwykłej nieuwagi.