Skontaktuj się ! (48) 733 234 122

Miasta coraz większą uwagę przywiązują nie tylko do infrastruktury, takiej jak nowe drogi i chodniki, ale także do tworzenia miejsc przyjaznych mieszkańcom. Mogą to być ścieżki rowerowe, zagospodarowanie terenów nadrzecznych, jednak najczęściej są to parki. Dobrze stworzony park będzie idealnym miejscem wypoczynkowym i rekreacyjnym.

Ławki parkowe nie muszą być drogie

ławki parkoweCzasem wystarczy nawet skrawek terenu zielonego, żeby zaniedbane miejsce w centrum miasta zyskało nowy blask. Zdecydowanie cały projekt musi być przemyślany. Ścieżki piesze i rowerowe powinny być tak zaprojektowane, by korzystanie z nich było wygodne i praktyczne, a nie żeby piesi skracali sobie drogę przez trawnik. Najlepszym materiałem na ścieżki jest kostka brukowa. Jest to produkt trwały, odporny na działanie czynników atmosferycznych, jak również na nacisk i intensywne użytkowanie. Dobrze zakonserwowany beton nie będzie pękał pod wpływem wody, ani porastał mchem. Druga ważna rzecz w parku to ławki parkowe cena których nie musi być wysoka. Ławki dostępne są w wersji drewnianej, metalowej, betonowej lub z połączenia dwóch materiałów. Powinny być zabetonowane w ziemi, dzięki czemu będą one stabilne, a także bardziej odporne na ataki wandali. Ławki parkowe powinny mieć także wygodne siedziska i oparcia. Przy każdej ścieżce powinno znajdować się przynajmniej kilka ławek, tak by każdy spacerowicz mógł odpocząć.

ławki parkoweOczywiście nie można mówić o miejskim parku bez dobrze zaprojektowanego terenu zielonego. W parkach najczęściej stosuje się sadzonki wysokich drzew, a do tego tworzy się rabaty kwiatowe. Na pozostałym terenie sieje się trawę. Drzewa dają schronienie przed słońcem czy deszczem, kwiaty stanowią piękną, kolorową dekorację. Natomiast trawa jest łatwa w utrzymaniu i wygląda lepiej niż sama ziemia, czy kora drzewna lub kamienie. Warto jest w parkach stworzyć przestrzeń rekreacyjną dla dorosłych oraz dzieci. Sprawdza się tutaj place zabaw oraz siłownie plenerowe. Nie muszą to być duże przestrzenie, często wystarczy kilka przyrządów gimnastycznych, czy też huśtawki i piaskownice, by zadowolić wszystkich. Takie miejsce na pewno sprawi, że park miejski stanie się miejscem spotkań. Planując budowę parku trzeba wziąć pod uwagę bezpieczeństwo. Liczy się przede wszystkim oświetlenie.

Mocne lampy sprawią, że nawet wieczorem korzystanie z parku będzie bezpieczne. Również równe chodniki i jasno wytyczone podziały ścieżek pieszych i rowerowych pozwolą uniknąć wielu niemiłych wypadków. Dobrze zaplanowany, bezpieczny, pełen zieleni i miejsc rekreacyjnych park bez wątpienia będzie często odwiedzany przez mieszkańców.