Podczas letnich dni niekiedy z wielką niecierpliwością oczekujemy momentu, w którym będziemy mogli skutecznie się ochłodzić. Nieustające wysokie temperatury potrafią mocno zmęczyć człowieka, przez co nie jest w stanie myśleć już o niczym innym, jak odpoczynek. W Polsce z tego właśnie względu coraz częściej można spotkać się z różnego rodzaju prywatnymi basenami, w których w wolnym czasie cała rodzina może aktywnie spędzać wspólnie czas.

Odpowiednie pH wody

ph do basenuŻeby jednak miłe chwile mogły trwać bez przeszkód konieczne jest również podjęcie odpowiednich działań, które utrzymają wodę w dobrym stanie. Właściwe dbanie o nasz basen jest niezwykle istotne w kontekście zabezpieczenia się przed niechcianymi wydatkami. Pozostawienie wody w naszym basenie samej sobie może bowiem wygenerować wysokie koszty związane nie tylko z częstszym inwestowaniem w środki dezynfekujące, ale również wynikające z napraw, które będziemy musieli opłacać ze względu na szybkie niszczenie się wykorzystywanych przez nas urządzeń – filtrów lub pomp ciepła. Może ono niekorzystnie wpływać również na nasze zdrowie w momencie, gdy środki dezynfekujące będą tracić swoje właściwości w wodzie, doprowadzając do wystąpienia podrażnień spojówek lub skóry. Z pewnością każdy z nas chciałby tego doświadczyć, w szczególności podczas wysokich temperatur.

ph do basenuTo wszystko może być spowodowane utrzymywaniem się niekorzystnego pH w naszym basenie. Powinniśmy dbać o to, by utrzymywać tę wartość na optymalnym poziomie określonym przez producentów wykorzystywanych przez nas produktów. Wysokiej jakości urządzenia basenowe będą najlepiej pracować w zakresie pH 7,0–7,4 – w innym wypadku może być on narażony między innymi na korozję. W najgorszym przypadku będziemy narażeni na konieczność zakupu nowego urządzenia, czego możemy bardzo łatwo uniknąć, wykorzystując pH do basenu w granulkach. Dzięki temu zadbamy o utrzymanie odpowiednich właściwości wody w naszym basenie, na czym skorzysta zarówno nasz portfel, jak i zdrowie. To z kolei pozwoli cieszyć się kąpielą i skutecznym orzeźwieniem w szybko zbliżające się najcieplejsze dni lata.

Z pewnością mocno nas poirytuje sytuacja, w której nie będziemy mogli w bardzo ciepły letni dzień skorzystać z naturalnej ochłody, jaką dałby prywatny basen. Dodatkowe koszty również nie podziałają na nas kojąco. Koniecznym jest, dla właściwego dbania o nasz przybytek, dokładne zaznajomienie się z opisem czynności wymaganych do utrzymania idealnych warunków naszej wody. Zaoszczędzimy w ten sposób dużo pieniędzy i nerwów.