Zwykłe drzwi zewnętrzne złożone z gładkiej tafli drewna czy dykty bez żadnych ozdób są już przeżytkiem. Oczywiście można je jeszcze spotkać w starym budownictwie, jednak nowo budowane obiekty są wyposażane już w lepsze drzwi. Te powinny być odpowiednio dobrane do budynku, dlatego właśnie najczęściej w dzisiejszych czasach spotkań można drzwi drewniane ze zdobieniami czy z oszkleniem. Jednak nie tylko wygląd zewnętrzny drzwi się liczy.

Drzwi drewniane od sprawdzonego producenta

drzwi zewnętrzne drewnianeIstotne jest także to, czy mogą one zapewnić domownikom odpowiednie bezpieczeństwo. Na przykład, gdy wyjeżdżamy na dwutygodniowe wakacje, z pewnością będzie zależało nam na tym, żeby dom był właściwie chroniony przez włamywaczami. Wysokiej klasy drzwi zewnętrzne drewniane od sprawdzonych producentów dobrze spełnią swoją rolę. Zazwyczaj montuje się w nich bowiem specjalne antywłamaniowe zamki oraz stosowane są specjalne wzmocnione ościeżnice, które chronią drzwi przed wyważeniem. Dodatkowo przy wyborze drzwi, warto zwracać uwagę na to, czy dzięki nim do mieszkania nie będą dopuszczane hałasy z zewnątrz. Drzwi powinny charakteryzować się wysokim współczynnikiem izolacji akustycznej. To zapewni nam prawdziwy komfort podczas przebywania w domu.

drzwi zewnętrzne drewnianeOczywiście drugą, równie istotną sprawą, jest izolacja termiczna. Tutaj największe znaczenie ma zazwyczaj szczelny wiatrołap – dobrze zamontowane, wysokiej jakości uszczelki, sprawiają, że cyrkulacja powietrza jest ograniczona. Zimny wiatr z zewnątrz nie dostanie się więc do środka. Jeżeli jesteśmy zwolennikami systemu nazywanego inteligentnym domem, rozejrzyjmy się za drzwiami, które będą kompatybilne z takim systemem. Niektórzy producenci proponują na przykład drzwi wyposażone w specjalną technologię informującą, kto wchodzi do mieszkania – dzięki aplikacji na smartfon, możemy dostawać powiadomienie, gdy ktoś z naszych domowników wraca do domu. Jest to ciekawe rozwiązanie dla rodziców, którzy chcą zawsze wiedzieć, kiedy ich dziecko wraca ze szkoły. Z pewnością za takie rozwiązanie będziemy musieli sporo zapłacić, jednak wiele osób ponad cenę drzwi przedkłada właśnie ich nowoczesność i takie wyjątkowe funkcje.

Bardziej zwyczajne kwestie, ale także istotne podczas wyboru drzwi, to oczywiście ich design. Już wspominaliśmy, że zwykła drewniana tafla się nie sprawdza. Atrakcyjny wygląd zapewnią wyjątkowe wzory i kolory. Drzwi dostępne są w wielu różnych stylach – bez problemu znajdziemy coś klasycznego czy nowoczesnego. Wszystko zależy oczywiście od naszych indywidualnych preferencji i gustu estetycznego.