Skontaktuj się ! (48) 733 234 122

Istnieje wiele różnych rodzajów desek tarasowych, jednakże te wykonane z drewna powoli tracą na popularności na rzecz atrakcyjniejszych i tańszych alternatyw. Jedną z nich jest na przykład deska kompozytowa, która jedynie wyglądem zewnętrznym naśladuje drewno. Pod względem parametrów technicznych jest od niego o wiele lepsza.

Szeroki wybór u producenta

 producent deski tarasowejOczywiście przed wyborem odpowiedniego wykończenia tarasu, zastanówmy się nad tym, jak zamierzamy go urządzić – jakie meble tam się znajdą, czy zdecydujemy się na rośliny w donicach, być może dobrym wyborem będzie parasol chroniący przed słońcem? Albo markiza? Czy zależy nam na dekoracyjnych dodatkach w postaci lampionów czy też kolorowych poduszek na krzesła? Biorąc to wszystko pod uwagę, możemy do tego dopasować odpowiednie deski tarasowe. Niejeden profesjonalny producent deski tarasowej posiada szeroką ofertę wyrobów, wśród których z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Najlepiej jest zdecydować się na rozwiązanie, które charakteryzuje się trwałością, wytrzymałością, a do tego jest praktyczne. I takie właśnie są kompozytowe deski tarasowe. Dlaczego wytrzymałe? Ponieważ są odporne na negatywne czynniki atmosferyczne, nie butwieją i nie gniją, a przy tym są obojętne szkodnikom i insektom, jak i grzybom.

 producent deski tarasowejDlaczego trwałe? Ponieważ producenci zapewniają nawet 25 lat gwarancji na swoje wyroby! Świadczy to zatem o tym, że muszą one przejawiać najwyższą jakość, skoro producent jest tak pewny, że rzadko kiedy przed upływem 25 lat jego produkty niszczeją. Jeżeli są użytkowane w sposób prawidłowy – nie ma takiej opcji. Dlaczego praktyczne? Ponieważ deski tarasowe z kompozytu nie wymagają konserwacji. Zachowują one atrakcyjny wygląd na długi czas, konieczne jest jedynie ich regularne czyszczenie – ale do tego wystarczy zwykła woda pod ciśnieniem, z małym dodatkiem lekkich detergentów. Co jeszcze warto wiedzieć o kompozytowej desce tarasowej, którą oferują profesjonalni producenci z całego kraju? Przede wszystkim, że ze względu na jakość tego typu wyrobów, mogą być one stosowane nie tylko do wykończenia tarasu, ale także schodów, a nawet otoczenia basenu. Niektórzy producenci w ofercie posiadają także deski ogrodzeniowe, dopasowane stylem do desek tarasowych.

Dzięki temu możemy szybko i bez najmniejszego problemu stworzyć efektywne wykończenie posesji, na której wszystkie elementy idealnie ze sobą współgrają. Słowem podsumowania, deski tarasowe czy ogrodzeniowe wykonane z kompozytu to wybór, który swoją jakością prześciga deski z drewna, dlatego decyduje się na niego coraz więcej osób.