Skontaktuj się ! (48) 733 234 122

Codzienne podlewanie ogrodu to obowiązek – nie zaniedbując go, będziemy mogli cieszyć się pięknym i zadbanym ogrodem, w którym cała roślinność intensywnie kwitnie. Bez wody, nasze rośliny nie będą rosnąć. Jednak obecnie każdy z nas jest naprawdę zapracowany i nie zawsze pamiętamy o codziennym podlewaniu, tymczasem w weekendy chcemy cieszyć się pięknym ogrodem.

Nawadnianie ogrodów i nowoczesne technologie

automatyczne nawadnianie ogrodów Czy jest więc jakiś sposób na to, aby podlewać bez żadnego wysiłku? Okazuje się, że tak. Dobrym wyborem są specjalistyczne systemy czyli automatyczne nawadnianie ogrodów. To zraszacze montowane ze sobą w specjalnej technologii. System można zaprogramować w dowolny sposób. Bardzo często systemy takie są też wyposażone w funkcje wstrzymania działania z powodu opadów atmosferycznych. Dzięki temu niepotrzebnie nie tracimy wody. Jeżeli jednak zdecydujemy się na taki system, powinniśmy wcześniej sprawdzić, czy taki system nadaje się do naszego ogrodu. Chodzi tutaj o odpowiednie rozmieszczenie roślin. Na samym początku montuje się bowiem jeden zraszacz na środku i sprawdza się jego zasięg. Jeżeli nie obejmuje on całego terenu, wówczas musimy zamontować kolejne zraszacze – tym razem w każdym z czterech kątów działki. Zazwyczaj to już wystarcza, jednak w przypadku naprawdę rozległych posesji, będzie konieczny montaż zraszaczy także na środku każdego z boków. Dzięki temu cały teren zostanie równomiernie podlany.

automatyczne nawadnianie ogrodów Ta równomierność jest naprawdę ważna – w końcu nie chcemy widzieć na naszym trawniku nieestetycznych żółtych plam suchej trawy zamiast soczystej zieleni. Automatyczne nawadnianie jest więc wartościową opcją. To duża dogodność i ułatwienie sobie życia, dzięki temu systemowi mamy też mniej czynności pielęgnacyjnej do wykonania. Osoby, które po raz pierwszy słyszą o automatycznym nawadnianiu, często zastanawiają się nad tym, czy w ten sposób nie „przelejemy” roślin, co mogłoby doprowadzić do zgnicia ich struktury korzennej. Na szczęście producenci zaprzeczają – stosując ten system, woda jest w odpowiedni sposób dawkowana, dlatego roślinność dostaje jej tylko tyle, ile potrzebuje. Drugą istotną sprawą dla potencjalnych klientów często jest także cena takiego systemu.

Obecnie na rynku spotkać możemy szeroki przedział cenowy, ale takie systemy stają się coraz bardziej popularne, dlatego bardzo prawdopodobne jest, że niedługo ceny spadną – w końcu każdy z producentów będzie próbował przyciągnąć klientów właśnie do siebie. Z pewnością taka inwestycja już niedługo będzie dla nas całkowicie opłacalna. Wszystko wskazuje na to, że automatyczne nawadnianie to same korzyści.