Często myśli się, że sklepy można po prostu zamknąć na klucz i nic się nie stanie ich zawartości, jednakże wystarczy raz się przekonać o nieprawidłowości takiego przekonania, żeby już do końca życia korzystać z ogólnodostępnych środków ostrożności. Lepiej jak zawsze zapobiegać niż leczyć, zatem warto zawczasu zainteresować się najbardziej rekomendowanymi rozwiązaniami obecnymi na rynku.

Kraty rolowane jako sposób na ochronę mienia

Krata rolowanaNadzwyczajnie popularne i powszechne są rozwiązania oferujące zadowalające połączenie ekonomiczności i wysokiej jakości. Nie trzeba przecież od razu porywać się na zakup drogiego systemu kamer przemysłowych połączonych bezpośrednio z alarmem antywłamaniowym i najbliższym komisariatem policji. Zwłaszcza jeśli akurat obiekt, który chce się chronić jest zwykłym magazynem lub warsztatem. Jeśli chodzi o wspomniane kraty – producent doskonale dba o to, aby ich jakość była więcej niż zadowalająca przy jednoczesnym nieprzekraczaniu odpowiedniego pułapu cenowego. Chciałoby się rzec, że kraty rolowane nie są elementem, który można zakupić – je trzeba zakupić. To doskonały sposób na ochronę swojego mienia.

KrataZasadniczo można wymienić kilka rodzajów takich krat rolowanych, z czego wszystkie działają na podobnej zasadzie, ale zdecydowanie najpowszechniejsza jest wersja aluminiowa. Warto przybliżyć jej sposób działania. Przestrzenie użytkowe, o których jest tutaj mowa, odznaczają się raczej niewielką ilością miejsca, zatem trzeba dopełnić wszelkich starań, żeby nie dodatkowo nie ograniczać miejsca kratą. Dzięki mechanizmowi umieszczonym na samej górze, krata zawija się wokół specjalnej tulei, przez co nie traci się absolutnie nic z metrażu sklepu. Jeśli natomiast chodzi najpopularniejszy typ rolet (bo tak potocznie nazywa się antywłamaniowe kraty rolowane) to można wskazać konkretny rodzaj. Chodzi tutaj o kraty wykonane z perforowanych profili aluminiowych. Perforacja pozwala nie tylko na bezproblemową cyrkulację powietrza (dzięki czemu rano nie ma konieczności wietrzenia całego pomieszczenia), ale również umożliwiają wgląd w asortyment sklepu. Jest to o tyle ważne, że czasami może obok niego przejść ktoś, kto zobaczy jakiś produkt i zechce dokonać zakupu następnego dnia.

Tego typu roletę można spokojnie przemalowywać i jeśli właściciel życzy sobie, by umieścić na niej swoje logo lub zastosować barwę odzwierciedlającą standaryzację graficzną sklepu, to nic nie stoi na przeszkodzie. Nic dziwnego, że rolety z aluminium są najpowszechniejsze, ponieważ gwarantują one niemalże stuprocentowe zabezpieczenie przed włamywaczami, są bardzo wygodne w użytkowaniu, rzadko wymagają naprawy i przy tym wszystkim są bardzo ekonomiczne.