Skontaktuj się ! (48) 733 234 122

Nowoczesne wzornictwo, nawet jeśli zyskuje na popularności, to nadal nie jest chętnie wybierane do aranżacji kuchni. Nowoczesny może być salon, łazienka, jednak sypialnia i kuchnia najczęściej są utrzymane w stylu klasycznym. Chętnie wraca się też do dawnych stylów, przypominających wnętrza jakie znamy z domów mam i babć.

Meble kuchenne w modnym stylu

meble kuchenne Popularne stały się obecnie meble kuchenne w Twardogórze wykonywane w stylu rustykalnym. Czym się one charakteryzują? Przede wszystkim dominuje tutaj biel. Nie jest to jednak odcień śnieżnobiały, a raczej mlecznobiały, czy kość słoniowa. Białe szafki optycznie powiększają wnętrze i ułatwiają dobór pozostałych elementów aranżacyjnych, bo do białego pasuje każdy kolor. Często łączy się je z blatami drewnianymi lub stylizowanym na materiał drewnopochodny, a wykonanym na przykład z tworzywa sztucznego. Drewniane wykończenia w kuchni są na czasie, a także będą pasować szczególnie wtedy, kiedy kuchnia jest łączona z jadalnią. Wtedy stół i krzesła można kupić w takim samym odcieniu jak blaty kuchenne. Wyróżnić można także inne warianty mebli rustykalnych. Firmy tworzące meble na zamówienie przyjmują zamówienia na całe zestawy meblowe wykonywane z ciemnego drewna, imitującego stare.

meble kuchenne Do nich pasuje wykorzystanie czerwonych cegieł na ścianach, jak również przyda się dobre oświetlenie w ciepłej barwie, które zneutralizuje nieco ponury wygląd mebli. Na podłodze i na ścianach kuchni rustykalnej dominują płytki ceramiczne białe z przetarciami. Przez to zyskują one starodawny wygląd. Można użyć również drewnianych paneli podłogowych, a na ścianach umieścić małe, wypukłe kafle w kolorze bieli lub kremowe. Nowością są okładziny ścienne imitujące cegłę lub drewno, które są bardzo łatwe w czyszczeniu, a ich montaż jest banalnie prosty. Jeśli chodzi o sprzęt AGD to w sprzedaży dostępne są też rozwiązania imitujące wyglądem dawne urządzenia. Przykładowo, nowoczesne piekarniki, czy kuchenki będą miały obudowy przypominające kuchenki kaflowe. Do oświetlania rustykalnej kuchni można użyć lamp wiszących lub oprawy sufitowe. W obu wersjach dostępne są opcje fabrycznie postarzane, głównie w kolorze miedzianym lub stalowym z przetarciami.

Podsumowując, kuchnie rustykalne są obecnie bardzo modne, a różnorodność ich wykonania sprawia, że każdy może spersonalizować sobie ich wygląd w swoim domu. Meble jak z epoki to podstawa, ale trzeba do nich dodać odpowiednie podłogi, okładziny ścienne oraz sprzęt AGD, który nie będzie się wyróżniał na tle całości nowoczesnym designem.