Każdy rolnik wie, że bez pomocy maszyn niewiele da się zdziałać. Ścinanie zboża przy użyciu kosy, ręczne sianie ziaren, czy wiązanie snopków siana sznurkiem zajmuje mnóstwo czasu i jest bardzo męczące. Potrzeba do tego zawsze co najmniej drugiej osoby do pomocy, do tego w niesprzyjających warunkach atmosferycznych praca jest jeszcze cięższa, a czasem niemożliwa.

Maszyny włoskiej firmy

DominoniDlatego też na rynku pojawiają się coraz bardziej nowoczesne, zaawansowane technologicznie maszyny, dzięki którym każdy etap pracy na roli jest o wiele łatwiejszy. Warto jednak kupować maszyny od doświadczonych, sprawdzonych producentów, którzy gwarantują najlepsze rezultaty. Z pewnością dobrą inwestycją będą maszyny Dominoni. Jest to znana włoska firma, która specjalizuje się w produkcji przystawek do maszyn. Taka przystawka montowana jest z przodu kombajnu i jej zadaniem jest zbieranie plonów. W ofercie firmy Dominoni znajdują się przystawki do kukurydzy (najbardziej popularny produkt), jak również przystawki do zbiorów słonecznika, czy zielonki. Kukurydza czy słonecznik zwykle osiągają większy rozmiar niż źdźbło zboża, w dodatku korzenie i łodygi są solidniejsze, grubsze.

DominoniPrzez to tradycyjny kombajn bez przystawki mógłby sobie nie poradzić z zebraniem kukurydzy i słonecznika. Dodatkowo taka przystawka musi ,,uciąć” roślinę we właściwym miejscu, czyli tak by kolba czy owoc słonecznika pozostały nienaruszone. Na szczęście Dominoni to firma mająca ponad pięćdziesiąt lat doświadczenia w produkcji maszyn. Początkowo była to firma w której działał sam założyciel, czyli pan Dominoni, który lubił zajmować się konstruowaniem maszyn ułatwiających pracę na roli. Z czasem firma się rozrastała i teraz można śmiało powiedzieć, że jest liderem na rynku przystawek do kombajnów i sprzedaje swoje wyroby niemalże na całym świecie. Maszyny Dominoni muszą być solidne i niezawodne, tak by sprawdziły się w każdych warunkach. Dzięki temu każdy rolnik, k™óry kupuje maszyny od tego producenta wie, że dokonał fantastycznej inwestycji. Z dobrymi przystawkami do zielonki czy słonecznika praca na roli będzie dokłądniejsza, sprawniejsza, o wiele szybsza.

Warto zaznaczyć, że przystawki marki Dominoni pasują do kombajnów wielu marek, dzięki czemu nie trzeba kupować specjalnych przejściówek, czy martwić się, że przystawka nie będzie mogła być zamontowana na naszym kombajnie. Gdzie kupić owe maszyny? Najlepiej u autoryzowanych dealerów lub znanych sprzedawców specjalizujących się w dostarczaniu klientom wysokiej jakości sprzętu rolniczego.