Chociaż obecnie największą popularnością cieszy się styl nowoczesny w projektowaniu wnętrz, nie oznacza to, że dosłownie wszyscy są jego zwolennikami. Nadal bez problemu znajdziemy wśród nas osoby, które raczej wolą tradycyjne, klasyczne rozwiązania. Takie osoby aranżują wnętrza w przyjazny dla siebie sposób, a więc – na przykład – w stylu prowansalskim.

Meble dębowe są luksusowe

meble z dębu litegoJest to styl niezwykle ciepły i przytulny, kojarzy się z bliskością natury, ze słońcem, wsią. Dlatego jeżeli zależy nam na uzyskaniu takiego klimatu w naszym mieszkaniu, będzie to z pewnością dobry pomysł. Oprócz doboru odpowiednich kolorów farb na ściany oraz odpowiedniego materiału do wykończenia podłóg, będziemy musieli wiele uwagi poświęcić na wybór mebli. One będą tutaj odgrywać dużą rolę i od nich zależeć będzie efekt końcowy, dlatego nie należy tej kwestii bagatelizować. Doskonałym wyborem, jeśli chodzi o wnętrza w stylu prowansalskim, są meble z dębu litego. Dlaczego? To oczywiste, drewno jest materiałem naturalnym, dlatego jego wybór jest najłatwiejszym sposobem na to, aby stworzyć wnętrze ekologiczne, bliskie naturze, co w przypadku stylu prowansalskiego jest bardzo ważne. Moglibyśmy wprawdzie wykorzystać meble sosnowe czy świerkowe, jednakże nie jest to dobrym wyborem, jeśli oprócz wyglądu mebli zależy nam także na ich trwałości oraz wytrzymałości.

meble z dębu litegoTe dwa wymienione gatunki drewna należą do najtańszych, a równocześnie najmniej wytrzymałych. Natomiast dąb – to co innego. Dąb to przecież symbol siły, męstwa, szlachetności. Drewno dębowe wygląda solidnie, ma bardzo długą żywotność (a przy tym dodatkowo możemy je odpowiednio zaimpregnować, aby tę trwałość jeszcze bardziej wydłużyć). Meble z dębu litego to synonim luksusu i ekskluzywności, dlatego – wykorzystując je w naszym wnętrzu, automatycznie sprawimy, że pomieszczenie stanie się bardziej eleganckie. Równocześnie jednak pozostałe elementy charakterystyczne dla stylu prowansalskiego sprawią, że całość będzie harmonijnie ze sobą współgrała, wnętrze będzie przytulne i naprawdę miło będzie się w nim mieszkać. Bez wątpienia styl prowansalski jest odpowiedni dla osób, które chcą stworzyć miłe, przytulne gniazdko rodzinne, jak z filmu.

Meble z dębu litego wykorzystane w tej aranżacji to naprawdę dobry pomysł, którego na pewno nie pożałujemy. A dzięki swojej trwałości – po kilku pokoleniach meble te będzie można zaliczyć do antyków, z czego nasza rodzina będzie z pewnością dumna. Jak widać, jeśli marzą nam się meble drewniane – warto zdecydować się na te dębowe.