Projektując wnętrze mieszkania powinno się wziąć pod uwagę przede wszystkim pokój dziecka. To ono przecież jest najważniejsze w życiu rodzica. Ponieważ samo nie zadba o swe potrzeby, to właśnie rodzice powinni mu je zapewnić.

Klimat w pokoju pociechy tworzą przede wszystkim meble dla dzieci. Wyposażenie dziecięcego pokoiku winno być przede wszystkim przyjazne naturze niewielkiego człowieczka. Bezpieczeństwo przede wszystkim, tak, aby nic złego się nie przydarzyło podczas, szalonej czasem, zabawy. Z całym przekonaniem również kolory są nieodzowną, bardzo ważną rzeczą w rozwoju dziecka. Planując wystrój można pomyśleć jakie motywy wybrać. W sklepach dostępne są komplety, tworzące przepiękne scenografie, niczym z bajki. Patrząc na nie, nie można wyjść z zachwytu, że można dostać takie atrakcyjne meble dziecięce. Dodatkowo zachwyca ich funkcjonalność. Z powodzeniem dopasowują się do przestrzeni jaką chce się zapełnić.
Bardzo ważnym elementem takiego pokoiku jest biurko dla dziecka. Przede wszystkim dobieramy je do wieku w jakim dziecko jest, a raczej do jego wzrostu. Choć to już nie powinno zaprzątać głowy rodzicom. Projektanci postarali się i o to, aby biurko rosło razem z dzieckiem. Ponadto różne ich rodzaje przedstawiają wiele możliwości, a dodatki pomagają w utrzymaniu porządku pokoju. Oprócz tego zachwyca ich szata graficzna. W niczym nie przypominają tych mebli, które niegdyś były dostępne w sprzedaży. Każdy egzemplarz taki sam, po prostu nudny.

Podsumowując pokoik naszego dziecka powinien być przyjazny, budzący dobre skojarzenia, kolorowy a przy tym bezpieczny. Z dostępnymi na rynku meblami na pewno osiągniemy efekt odpowiedni dla nas.