Nasz aktualny świat w dużej mierze zależny jest od energii elektrycznej, dlatego też bez niej wiele jego elementów zostaje kompletnie sparaliżowanych. Przerwy w dostawie energii mogą być katastrofalne, nie tylko prowadzą one do strat pieniężnych i zablokowaniu handlu. Mogą one także wyłączać systemy chroniące jakieś miejsce przed konkretnymi zjawiskami lub zamykać ludzi w miejscach z których nie mogli oni wyjść bez ponownego podłączenia do prądu.

Zalety mobilnych agregatów gazowych

agregatJednak najbardziej przyziemne oczywiście są wszelkie straty jakie możemy doznać na poziomie lokalnym. Często firmy tracą dużą część obrotu przez brak dostępu do prądu. Wiele sklepów i hurtowni spożywczych traci masę produktów przez przerwanie ciągu chłodniczego. Tak samo jak nawet pojedyncze osoby tracą produkty umieszczone w ich prywatnych lodówkach. Bez energii elektrycznej nie mamy też po prostu co robić. Jesteśmy w dużej mierze uzależnieni od telewizji, komputera, telefonu, czy nawet radia. Bez dostępu do prądu żaden z tych przedmiotów nie będzie działać. Dlatego też niezwykle popularne stały się mobilne agregaty gazowe, są one zdecydowanie tańszą w eksploatacji wersją tych benzynowych. Gaz charakteryzuje się bardzo czystym spalaniem, przez co ilość produkowanych zanieczyszczeń jest znacznie mniejsza. Dodatkowo gaz jest dużo tańszy od tradycyjnej benzyny, przez co oszczędzamy zdecydowanie ponad połowę tego, co byśmy wydali na paliwo bezołowiowe.

agregatWiele osób martwi się, że gaz jest znacznie mniej wydajny i będą stratni na takim zakupie, a agregat będzie produkować mniej energii. Jest to myślenie błędne, gdyż różnica w wydajności gazu i benzyny jest bardzo niewielka. Prawdą jest, że gaz jest odrobinę mniej kaloryczny, dlatego trzeba go spalić odrobinę więcej, jednak gaz jest o ponad połowę tańszy, dlatego też ta różnica nie ma żadnego znaczenia, bo i tak wychodzimy w ogromnym stopniu na plus z użyciem tego paliwa. Dodatkowo jego mobilność okazuje się być kolejnym, dużym plusem. Ludzie korzystają z tego typu agregatów także na wszelkiego rodzaju wyjazdach, czy działkach, gdzie nie ma dostępu do energii elektrycznej. Przetransportowanie agregatu nie jest dużym problemem, to samo tyczy się butli z gazem, z której i tak ludzie często korzystają w kuchenkach.

Takie butle można transportować łączone po dwie, co znacząco oszczędza miejsce i możemy załadować więcej. Podłączenie jest banalne, robi się to tak samo jak w przypadku kuchenki przenośnej. Nie musimy się także martwić o uszkodzenie pojemnika w trakcie transportu, jak to ma miejsce w wypadku benzyny. Jest ona ciekła i często kanistry mogą się uszkodzić, co jest sytuacją nieprzyjemną. Z kolei butle na gaz są niezwykle solidne, dlatego też nie trzeba za bardzo się o nie martwić.