Oprócz dobrze położonych paneli lub desek na podłodze łączenia pomiędzy nią a ścianą powinny być zakryte, dzięki listwom przypodłogowym. Dzięki nim można sprawić, że pokój będzie w pełni przygotowany na wprowadzenie się do niego, bo listwy nie pełnią tylko funkcji ozdobnej, ale także chronią przez przedostaniem się niepożądanych elementów pod podłogę. Obecnie listwy montowane przy podłodze są zgoła inne, bo bardziej dekoracyjne i gustowne.

Mardom decor – firma pomagająca w wyborze listew

listwy przypodłogowe od mardom decorW dzisiejszych czasach można pokusić się o stwierdzenie, że listwy przypodłogowe to must have nowoczesnego domu. Nie dość, że zasłaniają kable i inne przewody biegnące pod ścianą, to do tego chronią ścianę podczas mycia podłogi. Mogą być też bardziej przylegające do ściany i wyższe, co bardzo skutecznie nada nowoczesnego wyglądu. Listwy przypodłogowe od Mardom Decor są w stanie dopasować się pod względem koloru okleiny okien i drzwi, a także podłogi. Zasada dobierania listew jest taka sama jak w przypadku dobierania mebli do podłogi – najlepiej jest bazować na kontraście, jednak jeżeli ktoś ma poczucie gustu, może bardzo szybko dobrać z lekka jaśniejszy lub ciemniejszy odcień paneli do danych desek podłogi. Ważne jest też, by w dużych pomieszczeniach, czyli w pokojach o ogromnej wielkości nie montować zbyt małych listew i analogicznie ta zasad sprawdza się w małych pokojach, gdzie nie są wskazane niewielkich wysokości listwy przypodłogowe.

mardom decor przypodłogowe Przed wybraniem się do sklepu budowlanego po kilka metrów listew warto poznać wszystkie ich rodzaje, jakie są dostępne na rynku. Polska firma oferuje zarówno klasyczne długie i płaskie listwy, jak i nowoczesne cokoły. Dla chcących umieszczenia znacznej części elementu sztukaterii w ścianie powstały listwy z taką możliwością montażu. Jeżeli chodzi o materiał, z jakiego można dostać listwy na polskim rynku, do dyspozycji są modele z litego drewna, malowane, lakierowane, lub pokryte fornirem. Bardzo popularne są listwy z MDF, które można dowolnie lakierować, laminować lub fornirować.

Każda z tych technik tworzenia listew sprawia, że listwa jest na swój sposób elegancka. Zakup dobrych listew przypodłogowych dobrze jest przemyśleć, by nie kupić zbyt małych lub niezbyt pasujących do pomieszczenia elementów sztukaterii. To, czy jest to tani zakup, jest kwestią sporną, dlatego tym bardziej nie warto kupować listew, o których nie wie się za wiele i które tylko dobrze wyglądają. Sztukateria przypodłogowa jest najładniejsza, gdy jest też funkcjonalna i o tym warto pamiętać, będąc w sklepie budowlanym.