Małe pomieszczenia mogą być bardzo funkcjonalne i praktyczne, jeżeli tylko na etapie ich aranżowania pomyśli się o odpowiednim doborze mebli. W mniejszych pomieszczeniach sprawdzają się przede wszystkim meble rozkładane. Na co dzień nie zajmują one zbyt dużo wolnego miejsca.

Dzięki temu przestrzeń w mieszaniu nie jest ograniczona i można się po nim swobodnie poruszać. Natomiast kiedy w mieszaniu pojawią się gości meble rozkładane doskonale nadają się na ich przyjęcie. Podstawą będą sofy i kanapy z funkcją spania oraz z pojemnikiem na pościel.. Będą one stanowiły dodatkową przestrzeń do spania. Bardzo ważne będą także ławy rozkładane, które są niezbędnym elementem każdego salonu czy pokoju dziennego.
Nie w każdym mieszaniu jest miejsce na duży stół. W związku z tym ławostoły staną się doskonałą alternatywą. Nie są one zbyt wysokie. Wysokość nad ziemią wynosi około 60 cm. Na długość mają zwykle około 1,30 cm. Zastosowano w nich jednak pewien bardzo interesujący patent. Ławostoły można rozkładać i powiększyć powierzchnię blatu za pomocą dodatkowego elementu. istnieje także możliwość powiększenia ławy, dzięki czemu będzie miała wysokość odpowiadającą tradycyjnemu stołowi.

Jeżeli tylko przestrzeń w mieszkaniu na to pozwala można zdecydować się na stoły rozkładane nowoczesne. Komfort spożywania posiłku przy takim stole jest znacznie większy. Duży stół stanie się sercem domu i miejscem, przy którym będzie się gromadzić rodzina i przyjaciele po to by wspólnie świętować i spożywać posiłki.