Skontaktuj się ! (48) 733 234 122

Izolacje natryskowe zasadniczo w Polsce dopiero zyskują na popularności, przy czym warto zaznaczyć, że wbrew temu co by się mogło wydawać nie jest to właściwie rozwiązanie szczególnie nowe.

Natrysk pianki jest szybki

natrysk pianki poliuretanowejNa brak rozpowszechnienia tej metody izolacji poddasza wpłynęła mała liczba wykonawców, a tym samym i dość wysoka cena wykonania takiej izolacji, dodatkowo wiele osób nie do końca wie jakie właściwości ma pianka poliuretanowa jako materiał izolacyjny, a co za tym idzie jak taki rodzaj ocieplenia sprawdza się w polskich warunkach. I tak pianka poliuretanowa, jeśli chodzi o parametry izolacyjne wypada zdecydowanie lepiej niż styropian i nieznacznie lepiej lub tez porównywanie jak wełna mineralna. Przy czym należy zaznaczyć, że niewielka waga izolacji natryskowej sprawia, że może ona być stosowana w przypadku lekkich konstrukcji co jest niewątpliwie jej zaletą. Parametry akustyczne, czyli to w jakim stopniu tego rodzaju izolacja wygłusza dom są mniej więcej na tym samym poziomie co w przypadku izolacji z wykorzystaniem wełny mineralnej. Niewątpliwa zaleta tej metody jest fakt, że sprawny natrysk pianki poliuretanowej sprawia, że wykonanie takiej izolacji jest zdecydowanie szybsze niż w przypadku innych metod, co w wielu przypadkach ma naprawdę spore znaczenie.

natrysk pianki poliuretanowejDodatkowo nie bez znaczenia w tym wypadku pozostaje fakt, że sam materiał jakim jest pianka poliuretanowa nie ma właściwości alergicznych ani tym samym nie jest szkodliwa dla domowników, dzięki czemu może ona być z powodzeniem stosowana na poddaszach mieszkalnych, bez względu na to kto takie poddasze będzie zamieszkiwał. Wszystko to sprawia, że izolacje natryskowe z zastosowaniem pianki poliuretanowe, są bardzo wygodnym i praktycznym rozwiązaniem. Niemniej należy pamiętać o tym, że jakość wykonania takiej izolacji jak i to na ile będziemy z niej zadowoleni zależy przede wszystkim od tego jaka firma zajmuje się jej kładzeniem, dlatego ważne jest to by wybrać dobrą i sprawdzoną firmę. Warto szukać tych, które mają duże doświadczenie w kładzeniu tego rodzaju izolacji, a tym samym od dłuższego czasu działają już na rynku. Jeśli znajdziemy już odpowiedniego wykonawce nim się na niego zdecydujemy warto sprawdzić jakie ma on opinie poprzednich klientów, wówczas łatwiej będzie nam ocenić to na jakim poziomie stoją świadczone przez niego usługi.

Przy wyborze warto także zwrócić sporą uwagę na cenę, obecnie ceny izolacji natryskowych zdecydowanie spadły, jednak zbyt niska cena zawsze powinna być dla nas sygnałem, że coś może być nie tak.