Skontaktuj się ! (48) 733 234 122

Ważnym aspektem aranżacji każdego mieszkania jest urządzenie funkcjonalnej i nowoczesnej łazienki. Popularnymi ostatnio rozwiązaniami w urządzaniu łazienek są meble na wysoki połysk, wykorzystanie drabiny do wieszania ręczników, kabiny prysznicowe z odpływem liniowym, umywalki nablatowe, oświetlenie LED wanny i lustra, wolnostojąca wanna, fototapeta, naturalne materiały wykończeniowe (drewno, beton).

Deszczownica na górze kabiny

Deszczownica do kabiny prysznicowejCoraz częściej też w środku kabiny prysznicowej (zamiast tradycyjnego węża i słuchawki prysznicowej) zamontować można deszczownicę. Deszczownica (inaczej nazywana deszczownią) jest interesującą konkurencją dla zwykłych słuchawek natryskowych. Jest od nich większa. Deszczownica do kabiny prysznicowej montowana jest u sufitu w strefie prysznicowej. Pozwala na kąpiel pod rozproszonym strumieniem wody, niczym w strugach deszczu (stąd jej nazwa). Wymiary i kształty deszczownicy mogą być zróżnicowane. Im większa głowica deszczownicy, tym większy zasięg spadającego z góry strumienia wody. Rozproszony strumień wody delikatnie masuje ciało i odpręża. Strumień wody w deszczownicy możemy regulować: od delikatnej mżawki aż po funkcję hydromasażu czy „wodospadu”. Wbudowany w deszczownicę system napowietrzania sprzyja oszczędzaniu wody. Jeśli chodzi o sposób montażu, wyróżniamy trzy rodzaje deszczownic: natynkowe, podtynkowe i sufitowe. Deszczownice natynkowe montowane są do baterii natynkowych lub do paneli prysznicowych.

Deszczownica do kabiny prysznicowejW deszczownicach podtynkowych instalacja jest schowana w ścianie, a na zewnątrz mieści się jedynie uchwyt i sama deszczownica. Deszczownice sufitowe montowane są na suficie podwieszanym albo na tynku, jest to najbardziej elegancki i funkcjonalny, a jednocześnie najdroższy rodzaj deszczowni. Deszczownicy możemy używać również w wannie, jednak w tym przypadku sprawdzą się modele o mniejszych rozmiarach. Możemy wybrać deszczownice z lub bez termostatu. Aktualnie na rynku dominują trzy trendy wizualne. Duże, czarne deszczownice będą luksusowym wykończeniem nowoczesnych wnętrz. Kwadratowe deszczownice dobrze pasują zarówno do klasycznych, jak i nietypowych wnętrz. Deszczownice kaskadowe łączą w sobie funkcje tradycyjnej deszczownicy i wylewki kaskadowej (takiej, po której woda spływa swobodnie szerokim strumieniem, tworząc wodospad). Ten rodzaj deszczownicy najlepiej pasuje do nowoczesnych, przestronnych łazienek. Deszczownica jest funkcjonalnym i eleganckim rozwiązaniem. Przeciętna ilość wody wypływająca z deszczownicy mieści się w zakresie 15-18 l/min.

Prosta, natynkowa deszczownica dobrego producenta kosztuje od 500 do 1500zł. Większość producentów zaopatrza swoje deszczownice w elastyczne tulejki gumowe lub silikonowe, co sprawia, że usuwanie z nich kamienia jest bardzo łatwe. Wystarczy delikatnie przetrzeć deszczownicę, aby się go pozbyć.