Szklane drzwi wewnętrzne to piękna ozdoba nowoczesnych mieszkań, domów, a nawet firm. Takie drzwi często kojarzą się z elegancją i poczuciem stylu, ale dla wielu osób są po prostu nudne. Czy szklane drzwi dostępne w tym momencie na rynku są tylko szklaną taflą, bez żadnych ozdób? Otóż nie – wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że szklane drzwi wcale nie muszą być proste w swoim wyglądzie.

Szklane drzwi do biurowców

drzwi szklaneDo wyboru jest mnóstwo firm, oferujących mniej lub bardziej ozdobne drzwi. Istnieje więcej rodzajów szkła, z jakiego produkowane są drzwi niż zwykłe szkoło przeźroczyste. Aktualnie można wybierać spośród szkła satynowego, ornamentowego, laminowanego, fusingowego i grawerowanego laserem. Szklane drzwi wcale nie muszą być gładkie i nudne. Szkło przeźroczyste i satynowe może być pięknie ozdobione wzorem, który został naniesiony za pomocą metody piaskowania. Szkło ornamentowane zostaje ozdobione zgodnie z pomysłem klienta. W tym przypadku można trochę poszaleć i zdecydować się na bardzo odważny wzór. Drzwi ze szkła laminowanego to tak naprawdę dwie tafle, pomiędzy którymi znajduje się tkanina lub wzór. Szkło fusingowe wyróżnia się ręcznym zdobieniem. Proces obróbki i dekoracji odbywa się przy użyciu tylko i wyłącznie rąk. Natomiast jeśli chodzi o szkło grawerowane laserem jest to zdecydowanie najbardziej efektywna metoda zdobienia drzwi szklanych.

drzwi szklaneNa takich drzwiach powstaje wzór z niesamowitą dokładnością, co do każdego, nawet najmniejszego szczegółu. Ozdobne drzwi szklane idealnie nadadzą się do nowoczesnego domu czy też mieszkania, gdzie będą przykuwać wzrok każdego gościa. Drzwi szklane produkowane w Katowicach świetnie sprawują się w firmach i biurowcach, gdzie wystrój wnętrza również ma znaczenie. Jednak oprócz takiego zastosowania dobrym wyborem będą również szklane drzwi klasyczne, które oddzielą salon od jadalni albo kuchni. W ten sposób przestrzeń będzie wyglądać zupełnie inaczej i ciekawej. Wiele osób zastanawia się czy takie drzwi są praktyczne. Rodzice boją się montować szklane drzwi w swoim domu ze względu na obecność małych dzieci, które w jakiś sposób mogą je zbić. To bardzo mylne przekonanie, ponieważ drzwi są wytwarzane z szkła hartowanego, odpornego na obicia.

Dzięki temu nie trzeba się martwić, że komuś stanie się krzywda. Ponadto szklane drzwi doświetlają pomieszczenie i powiększają je optycznie. Niestety takie drzwi mają również wady, takie jak zbierający się i dokładnie widoczny kurz oraz odciski palców na ich powierzchni. Warto zatem zastanowić się przed ich zakupem.