Skontaktuj się ! (48) 733 234 122

Wśród obecnych trendów na urządzanie wnętrz nie można nie zauważyć powrotu do salonów i sypialni kominków i piecyków różnego typu. Teraz jednak nie służą one przede wszystkim ogrzewaniu domu, ale ich główną zaletą z reguły są walory dekoracyjne i tworzenie przytulnego nastroju we wnętrzu.

Piece wolnostojące i ich charakterystyka

piece wolnostojąceKto z nas nie lubi czasem popatrzeć w roztańczone na drwach płomienie, posłuchać ich trzasku i grzać się w bijącym od ognia cieple? To dla wielu osób teraz jest główny argument przemawiający za zakupem kominka czy piecyka. Dogrzewanie domu także bywa istotne; większość piecyków posiada wystarczającą moc grzewczą, aby wspomóc system centralnego ogrzewania w najzimniejszych miesiącach albo częściowo go zastąpić w razie nagłej awarii. Dzięki temu dom nie zostanie zupełnie bez ogrzewania, co na pewno jest dobrym argumentem przemawiającym za takim zakupem. Oczywiście, walory estetyczne i tak przeważają dlatego też w sklepach i u producentów dostępna jest ogromna różnorodność produktów. Znaleźć można rozmaite kominki i piece wolnostojące do domu, zarówno otwarte jak i te z zamkniętą komorą spalania; tradycyjne murowane, z gotową dekoracyjną obudową, jak i wolnostojące: żeliwne, kaflowe i inne. Sprawia to, że klientom może być trudno zdecydować się na konkretny model.

piece wolnostojąceWarto wtedy poradzić się sprzedawców, którzy powinni być doskonale zorientowani w temacie, dlatego też mogą dobrze doradzić w wyborze. Przede wszystkim należy kierować się swoimi oczekiwaniami co do piecyka: czy ma stanowić stałe źródło ciepła w domu, czy ma tylko w najzimniejszych okresach wspomagać ogrzewanie centralne czy też będzie służyć przede wszystkim jako dekoracja? W jakim stylu urządzony jest salon, czy jest w nim miejsce na kominek przy ścianie czy raczej na wolnostojący piec na środku pomieszczenia? Czy ma to być piec na paliwo stałe, czy może w procesie spalania wykorzystywany będzie gaz? Dopasowanie do stylu salonu, wspomniane wyżej, to także bardzo ważna kwestia. Nie powinno to stanowić większej trudności, biorąc pod uwagę ile różnych modeli można znaleźć. Kolejna bardzo istotna kwestia to fakt, czy palenisko powinno być otwarte czy też zamknięte.

To drugie jest z pewnością bezpieczniejsze, jednak w pierwszym przypadku nie trzeba żadnego systemu rozprowadzania ciepła. Jak widać na powyższych przykładach, kominki stanowią ciekawy zakup do salonu, coraz częściej wybierany i planowany przez pary na etapie budowy. Są one bardzo eleganckim i stylowym rozwiązaniem, nic więc dziwnego, że ich popularność jest teraz tak wysoka.