Skontaktuj się ! (48) 733 234 122

Ocieplanie poddasza pianką staje się coraz popularniejszym rozwiązaniem, niemniej nadal wiele osób nie do końca wie czym to rozwiązanie się charakteryzuje. Warto wiedzieć, że ocieplanie pianką przez fachowców wykonywane jest przy zastosowaniu profesjonalnego sprzętu oraz przy wykorzystaniu specjalnej odzieży ochronnej.

Ocieplanie pianką poddasza

ocieplanie pianką Fakt ten sprawia, że choć ze znalezieniem firmy zajmującej wykonywaniem się tego typu ociepleń nie ma większego problemu to jednak firma firmie nie równa. Dlatego szukając wykonawcy należy sprawdzić to jak długo dana firma działa na rynku, jakie ma doświadczenie w wykonywaniu ociepleń z zastosowaniem tej techniki oraz jeśli jest to możliwe sprawdzić jakie opinie wystawili jej poprzedni klienci. Fakt faktem, że komentarze nie zawsze musza być wiarygodne, niemniej warto się z nimi zapoznać, jeśli będą negatywne to wiadomo, że lepiej poszukać innej firmy, Jeśli chodzi natomiast o samą charakterystykę tego rodzaju ocieplenia to jego właściwości izolacyjne, czyli poziom przenikania ciepła jest na poziomie porównywalny do tego jakim charakteryzuje się wełna mineralna. Niektóre zostawienia pokazują nawet, że parametry są trochę lepsze w przypadku pianki. Co więcej rozwiązanie to wyróżnia się szybkim czasem wykonania oraz wysokim bezpieczeństwem stosowanych materiałów.

ocieplanie pianką Dzięki czemu w czasie kładzenie ocieplenia nie ma żadnych przeszkód by w domu przebywali domownicy. Dodatkowo pianka poliuretanowa jest materiałem pozbawionym właściwości alergizujących oraz bezwonnym, dzięki czemu na poddaszach mogą bezpiecznie przybywać osoby cierpiące na alergie i inne choroby oddechowe. Wspomniana szybkość wykonania ocieplenie pianką przez fachowców związana jest faktem, że piankę na poddasze się natryskuje, dzięki czemu dociera ona dokładnie we wszystkie, nawet te trudno dostępne miejsca, fakt ten sprawia, że możliwe jest uszczelnienie niemal wszystkich mostków termicznych, co nie zawsze jest możliwe przy zastosowaniu innych materiałów ociepleniowych. Niewielka waga pianki poliuretanowej sprawia także, że z powodzeniem może ona być stosowana w przypadku delikatnych konstrukcji dachowych, a jej nałożenie dodatkowo ową konstrukcje wzmacnia. jeśli chodzi natomiast o właściwości akustyczne, to są one porównywalne z wełną, może nico niższe, jednak nadal pianka stanowi dobre wygłuszenie dla domu.

Wszystko to sprawia, że ocieplenie poddaszy pianką wykonywane przez fachowców jest obecnie całkiem dobra alternatywą. Dlatego warto zapoznać się z charakterystyką tego rozwiązania i jego cenami. jeśli chcemy ocieplić dom.