Skontaktuj się ! (48) 733 234 122

Przestrzenie w miejscach publicznych, oraz prywatnych, gdzie mamy do czynienia z obecnością większych ilości ludzi powinny być odpowiednio oświetlane. Często do tego celów używane są różnego rodzaju lampy sodowe, najczęściej te wysokoprężne. Doskonale znamy je z oświetlenia ulic, dają one charakterystyczne, pomarańczowe, dość intensywne światło.

Lampy LED w przestrzeni publicznej

oświetlenie parkinguSą one dość trwałe i mogą święcić przez bardzo długie okresy czasu dostarczając duże ilości lumenów. Jednak nie jest to jakaś niesamowita trwałość, praktycznie każdy był w swoim życiu świadkiem przepalającej się lampy ulicznej. Dodatkowo światło przez nie produkowane nie jest zbyt przyjemne i często działa usypiająco, co nie jest najlepszym rozwiązaniem w lampach najczęściej montowanych na ulicach. Ciepłe światło ma działanie uspokajające i usypiające i tak też działają na całkiem sporą ilość osób. Parkingi są miejscami szczególnie niebezpiecznymi, jeździ tam wiele osób różnego rodzaju, jedne bardziej wprawione za kierownicom, inne z kolei znacznie mniej. Potrzebna tam jest w nocy wysoka widoczność i skupienie, aby uniknąć wypadków, czy jakichś nieporozumień. Można zauważyć, że często parkingi mocno oświetlone działają sprawniej, niż te słabo oświetlone z miejscami zaciemnionymi.

oświetlenie parkinguDlatego też lampy sodowe stają się coraz to mniej popularne, a na parkingach prywatnych i coraz to częściej publicznych zaczyna się instalować lampy LED, które świecą światłem zimnym i bardzo intensywnym, które pobudza do działania i wymusza skupienie na kierowcy, co jest działaniem zdecydowanie pożądanym. Dodatkowo ledowe oświetlenie parkingu gwarantuje większą oszczędność i trwałość, co z kolei przekłada się na znacznie mniejsze, długoterminowe dodatki, które pozwalają zaoszczędzić całkiem sporą sumkę w dłuższych okresach czasu. Wiele osób pomija ogromne znaczenie oświetlenia w codziennym funkcjonowaniu, a szczególnie w miejscach gdzie odbywa się jakikolwiek ruch drogowy i wymagane jest skupienie kierowcy, który musi dobrze widzieć wszystko na około siebie, aby uniknąć zagrożenia. Lampy LED są idealnym rozwiązaniem, często montuje się w takich miejscach te niezwykle wydajne, które pozwalają na oświetlenie dużych przestrzeni przy małym poborze energii i długiej żywotności.

Oszczędność połączona z wyjątkową wydajnością jest względnie rzadkim zjawiskiem spotykanym w różnego rodzaju sprzętach tego typu. Jednak ledy idealnie prezentują, że jest to możliwe. Dlatego też zawdzięczają swój ogromny wzrost popularności w ostatnich latach, gdzie z praktycznie nieznanej technologi stały się one najpopularniejsze na rynku w bardzo krótkim czasie.