Skontaktuj się ! (48) 733 234 122

Odpowiednie ogrzanie przestrzeni biurowej jest jednym z obowiązków pracodawcy. Przede wszystkim konieczne jest utrzymanie temperatury powyżej osiemnastu stopni Celsjusza. W przeciwnym wypadku miejsce takie nie nadaje się do świadczenia stosunku pracy. Dlatego też na barkach pracodawców spoczywa obowiązek zapewnienia właściwych, odpowiednio regulowanych warunków z wykorzystaniem wydajnych rozwiązań grzewczych.

Grzejniki różnego typu

grzejniki elektryczne akumulacyjneNajlepszym wyjściem jest zastosowanie instalacji wydajnej a przy tym mało kosztownej, bezpiecznej i nie wymagającej intensywnej pracy przy eksploatacji. Nowe grzejniki akumulacyjne elektryczne są ciekawym rozwiązaniem, które idealnie wpasowuje się w ramy wymagane w takim miejscu. Przede wszystkim nie wymagają one żadnych paliw kopalnych i nie generują zanieczyszczeń, co dodatkowo odejmuje zmartwień pracodawcy. Istnieją różne rodzaje grzejników akumulacyjnych, co umożliwia dobranie ich specyficznie pod wymagania konkretnego budynku. Przede wszystkim dzielą się one na statyczne i dynamiczne. Te pierwsze polegają na standardowym nagrzewaniu odpowiednich elementów, które następnie przekazują ciepło zgromadzone wewnątrz do powietrza w pomieszczeniu.

grzejniki elektryczne akumulacyjneJest to standardowe działanie konwekcyjne, jak w przypadku tradycyjnych grzejników. Jest to prosty proces kierowany z pomocą sił fizycznych i nie wymaga on żadnych, dodatkowych elementów. Konstrukcja dynamiczna jest z kolei odrobinę bardziej złożona. Przede wszystkim posiada ona dodatkowy system instalowany wewnątrz grzejnika. Jest to dmuchawa lub wirnik, który odpowiada za zasysanie i wypuszczanie powietrza. Tym sposobem możliwe jest dokładne ustawienie temperatury wydmuchiwanego powietrza, dzięki czemu można osiągnąć praktycznie dowolną temperaturę w pomieszczeniu. Grzejnik dynamiczny miesza zimne powietrze z nagrzanym w okolicy grzałek w celu uzyskania podmuchu o wybranej temperaturze. Za jego pomocą można także nagrzać pomieszczenie znacznie szybciej, gdyż dmuchawa szybciej i z większą intensywnością przekazuje ciepło do pomieszczenia. Oba te typy cechują się wydajnością na zbliżonym poziomie. Lekką przewagą grzejnika dynamicznego jest fakt, że można w krótkim czasie gwałtownie zmienić temperaturę w pomieszczeniu.

Jednak ma to też swoje wady, gdyż zwiększa pobór energii, który i tak nie jest zbyt duży w żadnym z tych przypadków. Przede wszystkim grzejniki akumulacyjne działają cyklicznie, gdzie w jednym cyklu się nagrzewają, a w drugim oddają ciepło. Ta cecha pozwala na zaoszczędzenie ogromnych sum na energii elektrycznej.