Skontaktuj się ! (48) 733 234 122

Budowa domów drewnianych to nie jest wcale prosta sprawa, i nieważne, czy chcemy budować dom z bali, czy też domek szkieletowy. Materiał, jakim jest drewno, jest odnawialnym i naturalnym surowcem o bardzo dobrych właściwościach konstrukcyjnych, przez co wybierany jest często, gdy ktoś stawia dom, w którym chce wynajmować apartament. Zapewnia sporą oszczędność energii cieplnej oraz niepowtarzalny mikroklimat. Stąd też budowa domu z bali czy budowa domu metodą szkieletową jest ze swego założenia przyjazna środowisku, a domy drewniane są energooszczędne i trwałe.

Termoizolacja i estetyka domku

domkiDomy szkieletowe są nie tylko domami trwałymi, ale to też domy energooszczędne, przez co, jeśli chodzi o eksploatację, są to tanie domki. Budowa takich domów oznacza postawienie konstrukcji w formie szkieletu i wypełnieniu wolnych przestrzeni odpowiednim materiałem izolacyjnym, dzięki któremu uzyskujemy wysokie parametry izolacyjne. Termoizolacja na wysokim poziomie sprawia, że doskonale drewno sprawdza się w górach – niezwykle popularne jest ostatnio w Zakopanem i okolicach. Konstrukcja szkieletowa wykonywana jest zazwyczaj z drewna (litego lub klejonego), lub w systemie belek dwuteowych, czyli prefabrykowanych elementów z drewna i płyty pilśniowej twardej.

Budowanie domku drewnianego z bali jest droższe niż budowanie domów szkieletowych. Bale drewniane stosowane w budowie domów drewnianych pozwalają na to, aby pozostawić ściany wewnętrzne i zewnętrzne w naturalnej postaci. Oczywiście jest możliwość stosowania innych rodzajów ich wykończenia, na przykład pokrywając niektóre ściany płytami gipsowymi, cegłą albo kamieniem. Wygląd domu drewnianego jest wyborem klienta, choć decydując się na konkretny projekt i sposób wykończenia, można stworzyć zarówno domek drewniany w stylu wiejskim, jak i połączyć tradycyjny materiał z nowoczesną architekturą i kolorystyką. Zaletą budowania z drewna są walory estetyczne i piękno samego materiału. Ściana z bali jest sama w sobie dekoracyjna i posiada niepowtarzalny urok, a wewnątrz panuje korzystny klimat przyjazny człowiekowi, przez co wiele noclegów, jakie oferuje Zakopane to właśnie apartamenty w domach z drewna.

Przy wyborze domów drewnianych powinniśmy kierować się nie tylko ich estetyką ale i funkcjonalnością. Domki drewniane pozwalają żyć nam w zgodzie z przyrodą nas otaczającą, jesteśmy bardziej ekologiczni. Dzięki niezwykłym możliwościom tego materiału budowlanego mamy możliwość stworzenia ciepłego i funkcjonalnego domu.