Skontaktuj się ! (48) 733 234 122

Naukowcy ostrzegają przed ocieplającym się klimatem. Na północy globu topnieją lodowce, a średnia temperatur z roku na rok będzie coraz wyższa. Póki co globalne ocieplenie w Polsce nam nie grozi. Mieszkamy w strefie umiarkowanej, co znaczy, że ciągle mamy cztery pory roku. Mroźną zimę, upalne lato oraz przejściowe i deszczowo – burzowe wiosnę i jesień.

Więc skoro w lecie szukamy ochłody przed żarem lejącym się z nieba, to podczas zimy rozsądnie byłoby przynajmniej w domu mieć ciepło. Do wyboru mamy trzy rodzaje źródła ciepła. Pierwszym z nich, a zarazem najczęściej stosowany jest piec centralnego ogrzewania. Piec Gazowy, olejowy lub na paliwo stałe ma za zadanie doprowadzić przyjemne ciepło do każdego pomieszczenia dzięki instalacji. Kolejnym źródłem ciepła jest kominek, który możne być zarówno jedynie źródłem ciepła w pomieszczeniu, w którym się znajduje lub kominek z płaszczem wodnym wspomagający całą instalację. Dzięki wykorzystaniu taniego paliwa jakim jest drewno stanowi on nie tylko źródło ciepła ale dzięki niemu zaoszczędzimy. Ostatnim z najpopularniejszych źródeł ciepła są tak zwane „kozy”, czyli piece wolnostojące. Stosowany są one przede wszystkim do ogrzania jednego pomieszczenia, lub w domkach wypoczynkowych. Jednak od pewnego czasu dzięki systemowi DGP (Dystrybucji Gorącego Powietrza) podłączenie go do pieców wolnostojących, mogą być jedynym urządzeniem grzewczym w całym domu.

Coraz więcej pojawia się zwolenników pomp ciepła, a jako dodatkowego źródła ciepła w zimie – kolektorów słonecznych. Wybór jest ogromny, tylko od nas samych zależy czym zagrzejemy nasz dom w mroźne dni, mimo globalnego ocieplenia.