Skontaktuj się ! (48) 733 234 122

Zarówno wiosna jak i lato to czas, w którym wszystko rozkwita, a otaczające nas rośliny pozwalają na niesamowity relaks w ich obecności. Oprócz odpoczynku jest to także czas na pielęgnację ogrodu. Przycięcie drzew, zasadzenie nowych roślin czy też wyczyszczenie oczka wodnego to tylko kilka z czynności, których należy podjąć się w czasie ciepłych pór roku.

Pielęgnacja ogrodu nie jest trudna

	 pielęgnacja ogrodówCo warto mieć na uwadze podczas pielęgnowania ogrodu wiosną i latem? Największy problem z odświeżeniem wyglądu własnego kawałka zielni mają osoby, które dopiero od niedawna mają ogródek. Nie mają one podstawowej wiedzy na temat podlewania kwiatów ani przycinania gałęzi drzew. Często nie wiedzą od czego zacząć. Jednak jak się okazuje, pielęgnacja ogrodów nie jest taka trudna. Przede wszystkim jedną z ważniejszych rzeczy, których należy podjąć się przy wiosenno-letniej pielęgnacji ogródka jest przycięcie drzew. Warto zacząć właśnie od tego, ponieważ jest to jedna z bardziej czasochłonnych czynności. Zarówno drzewa jak i krzewy powinny być przycinane regularnie, dlatego należy robić to niezależnie od pory roku. Pozbycie się obumarłych konarów i chorych gałęzi ma na celu głównie zapewnienie bezpieczeństwa sobie i domownikom, a także nadanie estetycznego wyglądu ogrodowi.

	 pielęgnacja ogrodówKolejną czynnością niezbędną do wykonania podczas pielęgnacji ogrodu jest podlanie i zasadzenie kwiatów. To one sprawiają, że ogród wygląd pięknie, a przebywanie w nim kojarzy się tylko z przyjemnością. Warto jednak przed zrobieniem tego zapoznać się z potrzebnymi informacjami na temat danych gatunków kwiatów. Niektóre odmiany nie nadają się do ogrodów, które są stale naświetlone przez słońce. Pielęgnacja ogrodu to także odpowiednia wentylacja trawnika. Ten element ogrodu jest równie ważny co kwiaty i drzewa, a mimo to wiele osób zapomina o tym. O trawnik nie należy dbać tylko i wyłącznie poprzez koszenie go. Trzeba również dobrze go nawadniać i pielęgnować. Poprawę stanu trawnika zapewnia przede wszystkim napowietrzenie i spulchnienie gleby, dzięki którym będzie on wyglądał o wiele zdrowiej. Podczas pielęgnacji ogrodu warto pamiętać także o dodatkach, które ułatwiają codzienne obowiązki z nim związane.

Jest to na przykład automatyczny system nawadniania, który wystarczy odpowiednio ustawić, ze zwróceniem uwagi na potrzeby wszystkich roślin. Resztą natomiast należy zająć się samemu – na przykład sadzeniem czy też nawożeniem, do których niezbędna jest ludzka ręka. Warto również mieć na uwadze produkty, których używa się do tych czynności, bo często to one wpływają między innymi na zakwitanie kwiatów.