We wszystkich większych miastach powstają osiedla z nowoczesnymi blokami, a na ich obrzeżach coraz więcej mieszkalnych domów jednorodzinnych. Niezależnie od tego, czy mieszkania są nowopowstałe, czy remontowane – coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z usług profesjonalnego architekta wnętrz, który pomoże przy aranżacji całego lokalu lub pojedynczych pomieszczeń.

Cechy dobrego projektanta

projektW samej Warszawie można znaleźć mnóstwo ofert. Jak wśród nich znaleźć naprawdę dobrego profesjonalistę? Zawód architekta wnętrz nie należy do najłatwiejszych. Wymaga odpowiedniego wykształcenia, doświadczenia i umiejętności. Właśnie na te trzy rzeczy należy zwrócić uwagę, wybierając projektanta, który przygotuje dla nas projekt wnętrza. Umiejętności i doświadczenie można sprawdzić, przeglądając portfolio danej osoby – dostępne najczęściej na stronie internetowej lub w studiu. Niektórzy z projektantów specjalizują się w konkretnych stylach i nurtach lub płynnie łączą różne elementy każdego z nich. Warto zatem sprawdzić ich pracę, by przekonać się, czy styl architekta odpowiada naszym upodobaniom. Dodatkowym atutem będzie, gdy architekt w swoim portfolio zmieści także zdjęcia ze zrealizowanych projektów. Świadczy to o tym, że nie tylko wykonuje ładne projekty i wizualizacje, lecz także ma doświadczenie w pracy z klientem.

projektantDla zawodu, jakim jest projektant wnętrz Warszawa jest doskonałym miastem, w którym nie brak zleceń – zarówno od osób prywatnych, jak i lokali użytkowych. Dlatego warto wiedzieć, jak rozpoznać prawdziwego profesjonalistę. Poza wcześniej wspomnianym portfolio z projektami i zdjęciami realizacji warto także zwrócić uwagę na ofertę przedstawianą przez projektanta. Przy wyborze architekta wnętrz warto także kierować się opiniami – czy to wśród rodziny i znajomych, czy w internecie. Niektórzy z nich dają kilka różnych opcji, zróżnicowanych od względem zakresu oraz ceny. W ten sposób klient może wybrać tylko rzeczy, które go interesują. Profesjonalny projektant, przed rozpoczęciem przygotowywania projektu powinien zaprosić inwestora na spotkanie, na którym zostaną omówione szczegóły współpracy, budżet, koszt projektu, a także oczekiwania klienta.

Dobry projektant wnętrz powinien być osobą kontaktową, wykonująca swoją pracę z pasją i zaangażowaniem. Wybierając odpowiednią osobę można mieć pewność, że projekt końcowy będzie zadowalający, dlatego tak istotne jest sprawdzenie portfolio i opinii o danym projektancie. Bardzo ważne jest, by architekt przygotowywał projekt odpowiadający potrzebom i oczekiwaniom klienta.