Skontaktuj się ! (48) 733 234 122

Pompy ciepła to coraz częściej wybierane urządzenia grzewcze. Posiadają one wiele zalet, takich jak brak konieczności składowania paliwa stałego, niezawodność, brak konieczności obsługi, łatwe ustawianie temperatury, czy brak konieczności pilnowania czy węgiel/olej/miał się nie skończył.

Montaż pomp gruntowych i domowych

montaż pomp ciepłaJednak przed każdym zakupem warto jest się zastanowić dwa razy nad tym, czego naprawdę nam potrzeba, na czym nam zależy najbardziej, czego oczekujemy po danym sprzęcie. Jeśli chodzi o montaż pomp ciepła z Torunia to do wyboru mamy montaż pompy w gruncie lub w domu. Obie wersje są do siebie bardzo podobne i równie wydajne. Do montażu pompy gruntowej trzeba wykonać odwiert w ziemi, a sama pompa powinna znajdować się blisko domu, jednak nie pod chodnikiem, czy roślinami, bo wtedy nie będzie do niej dojścia np. w razie konieczności konserwacji. Pompa ciepła w budynku może stać w garażu, kotłowni, komórce. Nie zajmuje dużo miejsca, nie brudzi jak piec. Warto jednak pamiętać, że w pomieszczeniu w jakim stoi pompa będzie o wiele cieplej, więc nie może to być np. spiżarka na przetwory w której musi być chłodno. Pompa ciepła sterowana jest za pomocą małego przenośnego sterownika, wielkości budzika. Posiada on pokrętło oraz skalę temperatury, a zasilany jest bateriami typu paluszki. Wystarczy zmienić jego ustawienie, a w domu zacznie się wychładzać czy też od razu uruchomi się pompa, by nagrzać budynek.

montaż pomp ciepłaPompa załącza się automatycznie, warto jedynie sprawdzać czy baterie w sterowniku są nadal dobre. Jeśli się wyczerpią to w domu się wyziębi, ale na szczęście sterownik daje sygnałem świetlnym (migająca czerwona dioda) znać o złym stanie baterii. Kupując pompę ciepła trzeba wiedzieć czy ma ona tylko grzać powietrze w domu czy też robić coś więcej. Są pompy połączone z klimatyzacją, dzięki czemu w lecie możemy zapewnić sobie przyjemne chłodzenie. Są także pompy ciepła typu powietrze-woda, które pełnią funkcję pieca grzewczego oraz bojlera na ciepłą wodę. Takie wersje pomp ciepła zdecydowanie są bardziej korzystne, choć trzeba się liczyć z niego większymi nakładami finansowymi. Kupując pompę ciepła trzeba zwrócić uwagę również na jej parametry techniczne, takie jak moc, wydajność oraz długość trwania gwarancji i możliwa obsługa serwisowa.

Im lepszej jakości sprzęt kupimy tym większą mamy pewność, że będziemy zadowoleni z działania pompy ciepła i nie będziemy się musieli przejmować jej usterkami. Warto inwestować tylko w sprawdzone marki i polecane produkty, by uniknąć nietrafionych zakupów.