Skontaktuj się ! (48) 733 234 122

Własne mieszkanie powinno być przytulne, ale musi także pozytywnie wpływać na nasze poczucie estetyki. W końcu przebywając w nim, powinniśmy czuć się dobrze pod każdym względem! W jaki sposób jednak stworzyć taką przestrzeń, która będzie nie tylko atrakcyjna i stylowa, ale także wygodna i prawdziwie przytulna?

Klimatyczny styl hygge

projektowanie wnętrzOdpowiedź na to pytanie znaleźli Duńczycy, którzy pasjonują się pięknymi wnętrzami, ale zależy im przy tym na stworzeniu własnego miłego oraz przytulnego kąta, w którym spędzanie wolnego czasu będzie wyjątkową przyjemnością. To własnie z Danii wywodzi się styl hygge. Dla większości z nas jest to z pewnością coś całkowicie nieznanego – o ile na co dzień spotykamy się ze stylem prowansalskim, klasycznym, minimalistycznym czy nawet industrialnym, o tyle „hygge” brzmi całkowicie obco. Tymczasem taki rodzaj stylu skandynawskiego to prawdziwa gratka dla projektantów wnętrz. Daje on nam bowiem wiele interesujacych możliwości aranżacyjnych. Oczywiście wnętrze w tym stylu możemy zaprojektować samodzielnie, kierując się wskazówkami dostępnymi w internecie, jednak wiele osób decyduje się na skorzystanie z usługi, jaką jest projektowanie wnętrz w Warszawie, gdyż niesie to ze sobą pewnośc, że dana aranżacja będzie nie tylko przytulna i stylowa, ale także niepowtarzalna.

projektowanie wnętrzPrzytulną atmosferę w stylu hygge uzyskuje się, stosując jasne barwy oraz naturalne materiały. Podstawę stanowić będzie drewniana podłoga. Oczywiście wybrane drewno powinno być w ciepłym kolorze, gdyż to własnie jego barwa będzie miała największy wpływ na uzyskanie wrażenie przytulności. Również drewniane dodatki i ozdoby są pożądane we wnętrzu w stylu hygge. Ale to nie wszystko. Istotne jest zastosowanie także elementów vintage, puszystych i przyjemnych w dotyku koców i poduszek, może także futrzany dywan? Klimatu nada też obecność świeczek, a miejscem centralnym w salonie powinien być kominek. Jednak obecnie możemy iść z duchem czasów i zamiast tradycyjnego kominka opalanego drewnem, można zdecydować się na nowoczesny biokominek. W niczym to nie umniejszy jego wartości, a osoby przebywające w pomieszczeniu będą mogły cieszyć się błogim ciepłem podczas relaksu.

To tylko wskazówki, które pozwolą stworzyć wnętrze w stylu hygge, jednak pamiętajmy, że przyjemna atmosfera nie zależy tylko od otoczenia, od mebli i dodatków. Przytulną atmosferę tworzą przede wszystkim ludzie – jeśli więc domownicy będą dobrze czuli się we własnym mieszkaniu, możemy być pewni, że będzie się to przekładać na ich dobre samopoczucie.