Skontaktuj się ! (48) 733 234 122

Oświetlenie główne jest niezwykle ważnym elementem każdego domu, to ono rozświetla jego pomieszczenia i pozwala nam na normalne funkcjonowanie. Istnieje ogromna ilość lamp stosowanych do tego celu. Korzysta się z różnych montowanych w ścianach, podłogach, czy z różnych, większych lamp stojących.

Lampy sufitowe są najpopularniejsze

lampy sufitoweOgranicza nas tak naprawdę tylko nasza własna wizja artystyczna takiego pomieszczenia. Jednak to lampy sufitowe są zdecydowanym zwycięzcą w tej kategorii. Są one rozwiązaniem bardzo tradycyjnym, do którego zdążyliśmy się przyzwyczaić z biegiem lat. Wszelkiego rodzaju oświetlenie podwieszane pod sufitem jest niezwykle popularne ze względu na jego wysoką efektywność, oraz po prostu estetykę. Możemy się zdecydować na bardzo dużą ilość lamp, które można zamontować przy suficie. Wiele jednak zależy od naszego mieszkania i powinniśmy się zastanowić przed dokonaniem ostatecznego wyboru. Jeśli mieszkamy w miejscu, gdzie sufit jest stosunkowo niski to mamy odrobinę mniejsze pole do manewru. W ostatnich czasach montowanie wszelkiego rodzaju oświetlenia ukrytego w suficie stało się bardzo popularne, to właśnie tego typu lampy nadają się bardzo dobrze do niskich pomieszczeń.

lampy sufitoweSą to często różnego rodzaju lampy halogenowe, lub panele LED zależnie od gustu osoby projektującej takie wnętrze. Oświetlenie tego typu jest bardzo intensywne i gwarantuje dobre oświetlenie wszelkich zakamarków pomieszczenia. Dodatkowo stwarza ono wrażenie wyższego sufitu w takim miejscu, co jest rozwiązaniem bardzo dobrym dla mniejszych mieszkań. W tym wypadku montuje się także często mniejsze lampy montowane na różnego rodzaju listwach, czy prowadnicach skierowane w różne strony pomieszczenia. Nadają one wyrazu artystycznego i także dobrze oświetlają. Z kolei jeśli dysponujemy sufitem wysokim, możliwości są nieskończone. Jednak pierwszym skojarzeniem przychodzącym do głowy jest zdecydowanie tradycyjny żyrandol. Jest to prawdopodobnie najbardziej elegancki typ oświetlenia sufitowego jaki możemy znaleźć. Ładny żyrandol jest klasą samą w sobie i potrafi on nadać niesamowitego charakteru pomieszczeniom w jakich jest zamontowany. Powinniśmy jednak z niego zrezygnować w bardzo niskich budynkach, gdyż może on być problematyczny dla osób wyższych i mogą one obijać się o niego głową, co nie wygląda ani dobrze, ani nie jest zbyt komfortowe.

Do wysokich sufitów pasuje praktycznie każdy typ oświetlenia, tak samo można zamontować lampy instalowane prosto w suficie, jednak w tym wypadku muszą być one o większej mocy, gdyż światło musi pokonać dłuższą drogę do podłogi, a nie chcemy by straciło na intensywności. Zależnie od naszego gustu możemy się zdecydować na opcję bardzo indywidualną, należy jednak pamiętać, że nie każdy typ lamp sufitowych będzie dobrze wyglądać w każdym miejscu.