Oświetlenie jest zdecydowanie jednym z elementów wyposażenia każdego domu bez którego po prostu się nie obejdzie. Jest to sprawa bardzo podstawowa, korzysta z niego praktycznie każdy. Jest to niezwykle praktyczny element wyposażenia domu, którego używamy wielokrotnie w ciągu każdego dnia. Dlatego też nie możemy o nim zapominać, gdyż bez niego nie będziemy w stanie normalnie funkcjonować.

Rodzaje lamp LED

trwałe listwy ledCzęsto jednak oprócz samej funkcji praktycznej, oświetlenie pełni także funkcję dekoracyjną, co jest bardzo powszechne w wielu domach, ale nie tylko domach. Dekoracyjne oświetlenie to jeden z najlepszych sposobów dekorowania, praktycznie każdy lubi porządnie zmontowane dekoracje świetlne, dlatego też bardzo często się je tworzy w miejscach publicznych, wszelkich galeriach handlowych, czy biurach. Ważny jest także typ z oświetlenia z jakiego korzystamy, gdyż jeśli źle wybierzmy to możemy się narazić na ogromne koszta. Chociażby tradycyjne żarówki wolframowe, które niesamowicie mocno się grzeją i mają bardzo niską trwałość są skrajnie nieopłacalne, tak samo ich pobór mocy jest ogromny. Dlatego też te żarówki w ostatnich latach ogromnie straciły na popularności i już prawie zniknęły.

ledW ich miejsce weszły halogeny, które także pożerają całkiem sporo mocy i się grzeją, ale dają zdecydowanie więcej światła i są bardzo trwałe. Jednak na prowadzenie zdecydowanie wysuwają się najbardziej popularne żarówki LED. Dają one dużo światła przy bardzo małym poborze mocy i przy ogromnej trwałości. Są one w tym momencie praktycznie niezastąpione, a liczba ich zastosowań jest ogromna. Często montuje się trwałe listwy LED jako oświetlenie główne w domach. Jest to zwykle aluminiowa listwa z umieszczonym w niej kloszem. W środku poprowadzona jest taśma LED, lub w przypadkach zdecydowanie większych listew, czasami nawet pojedyncze żarówki. Oświetlenie tego typu wygląda bardzo oryginalnie i nowocześnie. Popularne jest we wszelkiego rodzajach biurach, galeriach handlowych, czy lotniskach. Zyskuje ono jednak także popularność w sektorze prywatnym, gdzie dotychczas listwy i profile LED miały głównie charakter dekoracyjny.

Jednak ich wysoka wydajność sprawia, że nic nie stoi na przeszkodzie aby służyły one jako oświetlenie główne i w naszym domu. Klosz odpowiednio rozprasza światło, dzięki czemu nie jesteśmy w stanie zauważyć poszczególnych diod w taśmie, a całość daje niesamowity efekt ciągłego oświetlenia, które zwykle jest bardzo intensywne i pobiera przy tym niesamowicie mało energii elektrycznej.