Skontaktuj się ! (48) 733 234 122

Każdy zaawansowany zakład stolarski wykonujący duże ilości zamówień potrzebuje profesjonalnego i wydajnego sprzętu. Bez względu na to z jakim rodzajem drewna pracuje oraz czym dokładnie się zajmuje, każde urządzenie musi być wytrzymałe oraz idealnie dopasowane do potrzeb firmy.

Strugarka spełniająca oczekiwania

strugarka do drewnaDlatego tak ważne jest, aby nawet proste narzędzia zastąpić zaawansowanymi maszynami, które nie tylko zadbają o precyzję wykonania, ale również ograniczą prace człowieka pozwalając mu skupić się na czymś zupełnie innym. Wśród podstawowego asortymentu na pewno można wyróżnić strugarkę, której zadaniem jest skrawanie płaszczyzn oraz struganie różnych kształtów. Chodzi przede wszystkim o to, aby każda deska posiadała idealnie równą powierzchnię, niezbędną podczas produkcji mebli. Tylko wtedy można uzyskać produkt, który będzie dokładnie dopasowany pod każdym względem. Stolarska strugarka do drewna ze względu na wymagania branży oraz warunki pracy musi charakteryzować się dużą wydajnością oraz trwałością. Nowoczesne modele wyróżniają się do tego bardzo cichą pracą, co podwyższa komfort podczas całodziennej pracy z dużymi maszynami przemysłowymi.

strugarka do drewnaWażny jest fakt, że każde urządzenie zostało wyposażone w automatyczny system, na którym wystarczy odpowiednio ustawić parametry. Dzięki temu można uzyskać deski o dokładnie tej samej grubości, lub tym samym kształcie. Podczas tak zaawansowanej pracy istotne jest również bezpieczeństwo osoby operującej, dlatego producenci wyposażają swoje produkty w awaryjne wyłączniki oraz specjalne systemy zabezpieczające przed niechcianym wypadkiem. Dużym plusem jest również możliwość regulacji szerokości stołu, w zależności od wielkości obrabianego drewna. Wpływa to na komfort, ale również jakość efektu ostatecznego do którego przyczynia się również stabilne zabezpieczenie deski. Wśród wielu modeli służących do zupełnie innych zadań każda stolarnia na pewno znajdzie dokładnie to, czego w danym momencie potrzebuje. W obróbce płaszczyzn z drewna duże znaczenie ma sposób jej wykonywania, dlatego nie można wykorzystywać wyrówniarek, jako grubościówki ani na odwrót. Stolarka jest bardzo wymagającą dziedziną przemysłu, dlatego na bieżąco trzeba zakupować nowe maszyny, które ulegają częstemu zużyciu.

Mowa zwłaszcza o podstawowym sprzęcie, do którego zaliczają się elektryczne strugarki sterowane komputerowo. Stanowią one duże ułatwienie dla każdego stolarza, ponieważ nie musi on teraz wykonywać tak ciężkiej pracy ręcznie. Poza tym ma gwarancje, że otrzyma dokładnie taki efekt, jakiego oczekuje.