Sufity napinane to element aranżacyjny warty rozważenia przynajmniej z dwóch powodów. Po pierwsze, jest to dużo tańsza opcja w porównaniu z tradycyjną techniką gipsową. Po drugie, oferuje niezwykle ciekawe rozwiązania wizualne oraz daje nam możliwość kreatywnego skomponowania wystroju własnych wnętrz.

Jak zaaranżować sufit napinany?

Aranżacja sufitu napinanegoSufit napinany to przede wszystkim wolność wyboru i swoboda aranżacyjna. Połyskliwe płyty PCV podwieszane na tradycyjnych sufitach i przysłaniające je, są dostępne w wielu unikalnych wzorach i motywach, które będą maksymalnie zbliżone do naszej wizji pomieszczenia. Dziś podświetlany sufit z nadrukiem nieba pełnego chmur lub gwiazd nie stanowi żadnego problemu. Jeśli podczas leżenia w sypialni chcemy poczuć się jak w lesie, nad naszym łóżkiem pojawić się może grafika przedstawiająca gwieździste niebo przysłonięte koronami drzew. Wielbiciele astronomii i science fiction dopasują do swoich pokoi sufity z motywem kosmosu i rozmieszczonych na nim planet. Sufity mogą być podświetlane i z łatwością zakryją biegnącą górą instalację elektryczną. Podświetlona grafika kosmosu czy nieba stworzy niesamowity klimat wieczorem lub o każdej innej porze dnia w słabo oświetlonym pomieszczeniu. Dopasować możemy niemal każdy obraz 3D, w zależności od naszych preferencji, który będzie przypominał świecący nocą billboard lub tapetę na ekranie. Istnieje również opcja bez grafiki, bowiem sufity napinane dostępne są w jednolitych barwach, na przykład w białej lub ciemnej.

Aranżacja sufitów napinanychOsobom niezdecydowanym lub tym, które po raz pierwszy będą instalowały sufit napinany w swoim domu, zaleca się materiał w uniwersalnym kolorze białym. Będzie idealnie pasował do dobrze oświetlonego salonu z dużą ilością okien. W kuchni sprawdzić się może sufit ciemny, pasujący kolorem do płyty indukcyjnej lub nowoczesnego okapu. W sypialni oraz pozostałych pokojach możemy pozwolić sobie na większą personalizację, ozdabiając sufit wybranymi grafikami. Spośród dostępnych ofert znajdziemy takie motywy, które będą pasowały zarówno do sypialni dorosłych, pokoi dziecięcych, jak i dla nastolatków. W połączeniu z nastrojową muzyką, każda lektura będzie od tej pory jak podróż do innej rzeczywistości. Przy odpowiednim oświetleniu sufitu, wszystkie seanse filmowe będą niepowtarzalne. Materiał PCV ma piękny połysk i nie przyjmuje kurzu, więc zawsze pozostanie czysty. Idealnie wkomponujemy go kolorystycznie do każdego wnętrza. Posiada wyraźne lustrzane odbicie, co nadaje pomieszczeniu geometrycznej głębi.

Producenci sufitów napinanych oferują masę rozwiązań, w zależności od pomieszczenia, w jakim chcemy go zamontować. Mnogość barw, motywów i rozmiarów sprawia, że jest to rozwiązanie uniwersalne, które sprawdzi się w każdej przestrzeni: w domu i w pracy, w salonie i w kuchni.