Skontaktuj się ! (48) 733 234 122

Szklarza klasyfikuje się obecnie jako zawód niszowy, tak jak stolarza. W końcu kto chciałby płacić o wiele więcej za ręcznie wykonane balustrady czy lustra, skoro można je tanio kupić w każdym sklepie budowlanym?

Szklane zabudowy na wymiar tylko u szklarza

szklarzNa pewno większość osób woli po prostu wejść do takiego obiekty, popatrzeć na wszystkie produkty i wybrać coś dla siebie. Jednak jest także druga grupa ludzi. Im zależy na rzeczach niepowtarzalnych, jedynych w swoim rodzaju. Są także w stanie więcej zapłacić za usługi. Dla nich wrocławski szklarz ma bardzo ciekawa ofertę. Z pewnością możemy u niego zamówić produkty wykonane na wymiar. W sklepach budowlanych mamy jedynie gotowe rozwiązania w tej kwestii. A przecież każde mieszkanie i dom się od siebie różnią wielkością. Do małych łazienek często trudno jest dobrać kabinę prysznicową, która nie zajmem dużej powierzchni, a będzie jednak wygodna. Podobnie jest z lustrami, czy balustradami na balkony. Szklarz wykonuje także inne rzeczy na zamówienie, takie jak szklane panele z grafiką, czy zdobienia na szkle. Panele można stosować w kuchni, jak i w łazience. Są odporne na zabrudzenia, ich kolor nie blaknie, grafika się nie ściera, a do tego są bardzo estetyczne. Szklarz wykonuje także szronienie szkła, czyli nadanie mu koloru mlecznego o fakturze szronu (lekko chropowatej).

szklarzMoże on łączyć szkło przeźroczyste z kolorowym, a także tworzyć witrażowe kompozycje. Specjalista od szkła potrafi także zamontować swoje wyroby, jak również je naprawić, czy wykonać je na wzór. Często w domach mamy drzwi z okienkami. Podczas przeciągów drzwi mogą trzasnąć, a szybka wypadnie i się zbije lub pojawi się na niej głęboka rysa. Wtedy szklarz wykona taką jedną szybkę na wymiar, jak również odtworzyć wzór lub szroniony efekt na niej, tak że nikt się nie zorientuje, że coś było dorabiane. Montaż drzwi szklanych czy kabin prysznicowych na wymiar również nie jest prosty. Tafle szklane ważą naprawdę dużo, zatem jedyna osoba nie jest w stanie ich wnieść tak, by nie zostały one uszkodzone. Do tego przydaje się fachowa ekipa dysponująca dobrym sprzętem. Sam montaż również musi przebiegać tak, by szkło nie pękło (np. podczas zakładania zawiasów), nie pojawiły się na niej rysy (np. od narzędzi), czy trudne do usunięcia zabrudzenia.

Szklarz jest osobą, która poradzi sobie ze wszystkim co dotyczy szkła. Wykona produkty na wymiar, uatrakcyjni je na zamówienie, zamontuje całość, jak również zadba o naprawy i służy radą w kwestii konserwacji. Warto jest skorzystać z jego usług, by uzyskać niepowtarzalne produkty.